Про фонтан – і не тільки…

Радивилів готується до відзначення 450-ї річниці від першої письмової згадки про нього. Святкування намічені на травень 2014 року. І якщо розробка якихось проектів реконструкції залишається поза увагою городян, то роботи на центральному майдані Незалежності не могли не привернути уваги кожного, хто тут побував. Прокопували рови, розриваючи асфальтове покриття, завозили колодязьні круги, врешті вирили глибоку яму… Виявляється, розпочали з будівництва фонтана, а надалі і вся площа та прилеглі до неї вулиці мають зазнати відчутного оновлення. Про це кореспондентові інтернет-видання розповів заступник міського голови Віктор Ісюк.

Внутрішній діаметр фонтана становитиме 6,5 метра, зовнішній – на метр більший, буде підсвітка, фонтан сплановано у двох рівнях. Електропостачання і водопровід прокладені нашими власними силами, – говорить Віктор Михайлович, – вода надходитиме з міського водогону, а стічна піде в каналізацію. Ми хотіли врізатися там же, біля фонтану, але глибина залягання труб – близько 4 метрів, тому відвід буде зроблено до труби біля вулиці Почаївської. Закритий цикл фонтана з системою очистки і фільтрування води зведе до мінімуму її зливання в каналізацію, поповнення буде викликане хіба що її випаровуванням, поряд стоятиме станція підкачування, вже місце під неї забетоноване.

Загальна кошторисна вартість фонтана – 416 тис. грн., з них загальнобудівельні роботи обійдуться в 311 тис., проект коштує 18 тис., експертиза 9 тис. Будівництвом займається приватне підприємство з Тернополя, інших з такою спеціалізацією підприємств у нашому регіоні немає. А київська фірма, з якою ми зв’язалися, пропонувала виконати такі ж роботи за суму більш як на 100 тис. більшу. Загальні будівельні роботи (камера, чаша фонтана) будуть завершені цього року. Оздоблювальні будуть виконані навесні.

Передбачена заміна бруківки на майдані – 5600 квадратних метрів, вартість – 970 тис. грн. Бруківка 5 см товщиною, пішохідна, надалі великі машини з атракціонами пускати на площу не будемо. Ймовірно, вони розташовуватимуться в парку, хоча конкретно це питання ще не обговорювалося.

По пам’ятному знаку першому власникові міста Миколі Радзивіллу. Завершується виготовлення проектної документації. Проект пройшов конкурсний відбір, громадське обговорення, є оцінка експертної комісії Національної спілки архітекторів України. У Львові з двох підприємств, які займаються виготовленням пам’ятників, вибрали те, яке виконуватиме замовлення для Радивилова, там краща якість. Є попередня домовленість: якщо проектна документація буде виготовлена і пройде експертну оцінку до Нового року, пам’ятний знак вони готові встановити на площі Незалежності за тиждень до відзначення 450-річчя міста, тобто в другу суботу травня. Тільки відливка знака обійдеться приблизно в 400 тис. грн., метал буде використано з колишнього пам’ятника Леніну. Автори проекту пам’ятного знака – В.Сухорський, А.Сухорський, В.Стасюк. Висота знака – 3,74 м, самої фігури – 3,12 м. Постамент, який стоїть на площі, має висоту 3,2 м.

У центральній частині міста (вул. І.Франка від Почаївської до вул. Ол. Невського і від вул. І.Франка до провулка М.Четвертного) буде покладена на пішохідних доріжках бруківка або тротуарна плитка. Брукована пішохідна доріжка буде навколо всієї площі. Асфальтове покриття вулиць залишається, тільки від вул. Почаївської до будинку побуту, тобто біля будинку райради, проїжджа частина буде з дорожньої бруківки товщиною 7 см, підхожа для будь-яких видів транспорту. Бульвар Т.Черняка від вул. І.Франка до вул. Ол. Невського повинні впорядкувати приватні підприємці, які мають тут свої будівлі і приміщення. На приміщенні колишньої водоочисної станції, яку викупив підприємець, передбачені роботи з реконструкції. Тривають будівельні роботи і біля розташованого поряд приміщення кредитної спілки. До їх завершення упорядковувати бульвар було б нелогічно. Є проектна документація і на реконструкцію тієї частини бульвару, яка йде від вул. І.Франка до вул. Кременецької, тобто в напрямку будинку культури. Але через проблеми з проходженням коштів говорити про її підготовку до відзначення ювілею міста навряд чи є підстави. Гроші в нас є, але проблеми з проплатами неабияк сповільнюють роботи.

Роботи на вул. І.Франка орієнтовно обійдуться у 800 тис. грн., бруківка на площі – 970 тис., фонтан – 416, пам’ятний знак – більше 500 тис. На впорядкування площі і вулиці І.Франка розпорядженням голови ОДА виділяють 1,5 млн. грн. з обласного бюджету, решту робіт буде виконано за власні кошти. На жаль, у загальнодержавну програму наш ювілей не включили.

Звичайно, оновляться й фасади будівель у центральній частині міста. Міськрада вже оновила фасад приміщення, на ньому з’явилися напис «Міська рада» і герб. Зрізано старі ялини перед входом, плануємо цього року посадити декоративні деревця. Навесні виконаємо благоустрій і озеленення прилеглої території. Так само перефарбовано фасад кінотеатру ім. П.Стрижака. На залізничному вокзалі також приступили до робіт, мають на меті оновити фасад. Інші підприємства так само повинні з розумінням сприйняти підготовку до свята і оновити фасади та впорядкувати прилеглі території.

Тривають роботи, не пов’язані з підготовкою до ювілею, але вони теж істотно впливають на стан міста. Ми почали асфальтували вулицю Панаса Мирного, завершили Кременецьку, хочемо розпочати ремонт частини вул. І.Богуна і завершити вулицю І.Мазепи. Є кошторисна документація на вул. Лесі Українки, провулок М.Четвертного. 2 жовтня пройде тендер на виконання ремонтно-будівельних робіт по вул. Парковій від магазину «Мисливець» до професійного ліцею, вул. Тихої від Почаївської до містка зі старим руслом річки, завершення асфальтування вулиці П.Стрижака як об’їзної дороги. На цей рік виділено з обласного бюджету на ці вулиці 2,2 млн. грн.


Взяв інтерв’ю Володимир ЯЩУК.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.