Про газ, ціну та проблеми фахівців газової служби

Радивилівська дільниця Дубенського відділення АТ «Рівнегаз»  обслуговує 9 тисяч 600 абонентів, 260 комунально-побутових об’єктів, понад 700 кілометрів мережі, 90 ШРП, 60 станцій  катодного захисту. Ми вирішили ближче познайомитися із працівниками та дізнатися більше інформації про діяльність, проблеми та перспективи газовиків на прикладі Радивилівської дільниці.

Олексій Бужанський (на фото) – старший інженер з експлуатаційної діяльності, який вже 27 років працює в газовій галузі. З 1993 року очолював Радивилівське районне управління. Ми зустрілися з паном Олексієм біля ГРП у Радивилові.

Стартував опалювальний сезон. Чи вдалося вам своєчасно  підготувати газові мережі до опалювального періоду?

До зими готові, хоча можна було і краще, перед початком опалювального сезону запустили всі комунально-побутові об’єкти, першочергову увагу звертали на школи, дитсадки, медичні заклади і інші соціальні будівлі.

Загалом, цього року ми замінили 4 регуляторних пункти, минулого року 3 км 160 м газопроводів з 2 вводами і 130 метрів від ГРС замінили.

Тож справляєтесь?

У нас велика проблема кадрова. Зараз 60 чоловік працюють переважно пенсійного віку. Пішла зараз велика плинність кадрів, бо на даний час дуже низькі заробітні плати і вперше за стільки років дефіцит спеціалістів. Колись як даємо запит на кадри, то була черга. А зараз підійшла молодь. Розказав все про роботу, а вони цікавляться, яка зарплата? – 4-5 тисяч. Вони обертаються йдуть і більше не приходять. Таку проблему нам створили через те, що вже чотири роки державна комісія, яка регулює нашу діяльність (НКРЕКП), не переглядає зарплати в тарифі.

Як справляєтеся з таким обсягом  робіт при дефіциті кадрів?

В останній період 4 хороших спеціалістів розрахувалися, виїхали на роботу за кордон. Чого приховувати, є люди, які беруть відпустку на місяць–півтора і виїжджають на заробітки. У кожного є свої потреби: і дітей до школи зібрати, і вдягнутися, і комунальні послуги сплатити.

До речі, а що буде з ціною на газ?

Не можу нічого сказати, я так само, як і ви, отримую платіжки, з  яких дізнаюсь про ціну на газ.  «Рівнегаз» ціни на газ не встановлює – ми не продаємо газ, ми його доставляємо, так само як Укрпошта доставляє бандеролі.  Ціну на газ зараз визначає «Нафтогаз України» згідно з урядовими постановами.

З якими питаннями найчастіше звертаються споживачі на ваші диспетчерські служби?

Основні причини звернень до АДС – витікання газу в будинках. Рідко буває – на флянцях, біля котла.  Якщо споживачі десь чують витоки, повідомляють на аварійно-диспетчерську службу – і ми виїжджаємо. Був випадок, що стався прорив на трубі 140 мл. діаметром, то була серйозна поломка. Тоді вимушені були перекрити, обмежити постачання в одному селі, але усунули поломку впродовж світлового дня, усунули небезпеку.

Майстер служби експлуатації газопостачанння Радивської дільниці Володимир Кусак працює на підприємстві 25 років. Запрошує до ГРПУ в приміщенні ГРА, це одна із основних будівель, звідки подається газ у оселі споживачів. Завдяки їй мешканці отримують відповідний тиск газу. Спілкуємося щодо ситуації у газовій галузі дільниці.

Ми на одній із основних будівель на газопроводах – бо завдяки даній будівлі, обладнанню і приладам, споживачі отримують необхідний тиск газу. Але для того, щоб обслуговувати цю систему, потрібні фахівці. А в нас відтік кадрів великий. Аби людину навчити правильно налаштовувати газорегуляторний пункт, потрібен не один рік. Люди працюють на одному ентузіазмі. Бо за 4 тисячі гривень мало хто буде працювати, а нам Національна комісія (НКРЕКП) виділила в тарифі мізерні кошти на зарплату. Але дякуючи тим людям, маємо стабільний тиск газу і споживачі в теплі. Дякувати Богу, до цього часу критичних випадків у нас не було.

Що потрібно для стабільної роботи ГРП?

Обстежень по  даному об’єкту проводиться дуже багато. Це і комплексне обстеження, і регулювання обладнання, і технічний огляд, – і всі ці роботи проводяться згідно з графіками і термінами роботи. Для цього теж потрібно задіяти багато людей. Якщо всі роботи проводити вчасно – людей не вистачає.

Біля станції катодного захисту  проводить обстеження Степан Марута, майстер служби контролю за виробництвом.

Станції зараз досить нові, в обслуговуванні складні. Тож обслуговувати їх повинні кваліфіковані, з досвідом фахівці. Ми дожилися до того, що не йдуть до нас спеціалісти. Залишилося два електрики і я, майстер.

Щодня працівники газової служби ризикують своїм здоров’ям, виконуючи роботи підвищеної небезпеки. Головне завдання у їхній роботі – вчасно надати кваліфіковану допомогу мешканцям: ремонтувати та оновлювати газові мережі. Попри дефіцит кадрів, у Радивилівській дільниці вже підготували всі мережі до опалювального сезону. Хороші показники в районі із встановленням прибудинкових лічильників.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.