Про героїв, які загинули в бойових діях на сході України і поховані в Радивилові, вміщено статті в енциклопедії

Відкрита багатомовна енциклопедія «Вікіпедія», яка містить понад 30 мільйонів статей у мережі Інтернет, опублікувала довідкові статті про українських героїв, які загинули в ході бойових дій на сході України і поховані в Радивилові.

Про Бєлкіна Андрія Володимировича (2 липня 1977, Алушта, СРСР —24 червня 2014, поблизу Слов’янська, Україна)  дізнаємося, що народився в Алушті, за національністю — росіянин. Проходив службу у складі українського миротворчого контингенту в Ліберії, де був командиром вертолітної ланки вертолітної ескадрильї 16-ї окремої бригади армійської авіації 8-го армійського корпусу Сухопутних військ ЗС України.

Андрій Бєлкін Ігор Черняк

Андрій Бєлкін (зліва) та Ігор Черняк

Брав участь у війні на сході України 2014 року. 24 червня біля гори Карачун під Слов’янськом терористи збили за допомогою ПЗРК український військовий вертоліт Мі-8 (під командуванням Бєлкіна), який повертався з блокпоста з фахівцями, що встановлювали апаратуру з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення перемир’я в зоні проведення АТО. У Андрія Бєлкіна залишилася дружина та троє дітей: син 2000 р.н. та дві доньки – 2002 та 2011 р.н. 19 липня 2014 року підполковника Бєлкіна за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, було нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня посмертно. Мав відзнаки: медалі «15 років Збройним Силам України», «За сумлінну службу» III ст., медаль ООН «UNMIL».

Про Черняка Ігоря Васильовича (1980 – 18 липня 2014) міститься інформація, що походив із сім’ї військовослужбовця (батько прапорщик, останнє місце служби – Золочів). Ігор навчався у Золочівській загальноосвітній школі № 2 ім. Маркіяна Шашкевича, закінчив Національний університет «Львівська політехніка». Працював у комерційному банку, потім на будівництві. Активний учасник подій на Майдані у Києві під час революції Гідності. Вступив добровольцем у батальйон «Донбас», стрілець-санітар. Загинув 18 липня у бою за місто Попасна. Того вечора на сторінці в «Вконтакті» бойовики «ЛНР» виклали фото особистих речей, документів та одягу загиблих «донбасівців» та цинічний текст, у якому хизувалися вбивством українських вояків. 2 серпня 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.

Про інших полеглих короткі відомості подані в статтях «Втрати силових структур внаслідок вторгнення в Україну російських військових формувань», ці статті відстежують певні періоди.

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

2 коментарі

  1. Травень 4, 2015

    […] ДИВ. ТАКОЖ: Про героїв, які загинули в бойових діях на сході Україн… […]

  2. Червень 25, 2015

    […] Про героїв, які загинули в бойових діях на сході Україн… […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.