Про перебування Тараса Шевченка в нашому краї зняли фільм

Тарас Шевченко, БерестечкоЯк відомо, в жовтні 1846 року 32-річний Тарас Шевченко мандрував нашим Волинським краєм. Очевидно, під враженням від тоді побаченого згодом з’явився вірш “Ой чого ти почорніло, зеленеє поле…», присвячений Берестецькій битві 1651 року (нині територія Радивилівського району). З’явилися згадки не тільки про Берестечко, а й про Кременець, Вербу, Дубно, річку Ікву…

Документальний фільм про цю волинську подорож Тараса Шевченка, художника, поета і етнографа, зняли у місті Дубно. Автор ідеї і режисер – керівник кіностудії «Дубно» Дубенського районного будинку культури Микола Величковський. Він отримав грант голови Рівненської обласної адміністрації для створення хронікально-документальної стрічки “Шевченкова Дорога”. 10 березня в будинку культури Дубна відбудеться прем’єрний показ кінострічки, присвячений 201-й річниці від народження Великого Кобзаря.

В її основу покладено історично підтверджені матеріали про мандрівку Тараса за завданням Київської археографічної комісії і, звісно, з власного інтересу в Почаївську лавру, Кременець, Берестечко, на Дубенщину, Острожчину. Знімали фільм на Рівненщині і Тернопіллі, в Державному архіві Рівненської області,  обласному музеї та музично-драматичному театрі міста Рівне.

Над фільмом, як поінформував сайт Дубенської РДА, крім згаданого режисера, працювали письменники Микола Пшеничний та Любов Пшенична, краєзнавці Надія Яцюк, Олександр Поліщук і Григорій Харчук.

Для Радивилів.info.

Про перебування Тараса Шевченка в нашому краї зняли фільм

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

1 Response

  1. Любомир сказав:

    “Шевченкова дорога” – це прекрасно, але пора вже професійному кінематографу взятися за Берестечківську тему. Унікальна за маштабами того часу військова баталія, масовий героїзм, історична значимість даної події вже давно чекає на втілення її в екранні образи.
    Літературного матеріалу більше ніж достатньо.
    Коли ж ми нарешті побачимо у себе і покажемо світу велич наших предків? Невже будемо чекати на когось із-за границі?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.