Про «Поетичну світлицю», вишиванки і дитяче читання…

Чимало різноманітних заходів проводять у ці дні загальноосвітні заклади Радивилівського району. І про це вони інформують у районній пресі, на своїх сайтах в Інтернеті. Наприклад, “Поетична світлиця”, створена в Радивилівському НВК “Школа №2-ліцей”, допомагає в творчому становленні поетам-початківцям. Їх співрозмовниками стають радивилівські поети Євген Гудима і Галина Гнатюк, до речі, обоє – вчителі цього навчально-виховного закладу. Галина Олександрівна вже готує до випуску другу збірку своєї поезії, Євген Петрович теж працює над книжкою. На чергове засідання “Поетичної світлиці” учні підготували свої перші спроби пера, а Галина Олександрівна толерантно підказала, що потрібно зробити, щоб ці твори були більш досконалими. Звичайно, події, що відбуваються у нашій країні, не можуть залишити байдужими ні дорослих, ні дітей. Тому найбільше віршів були присвячені Україні, нашим героям та їхнім матерям. До глибини душі вразив усіх присутніх вірш Тамари Мирончук “Чому тривожно…” Про це поінформувала районна газета «Прапор перемоги».

А сайт Козинської школи-колегіуму повідомляє: “Сподобалось і запам’яталось народознавче свято «Вишивка – святиня і скарб народу», яке підготували учні 3-4 класів. Одягненні у вишиванки, діти читали вірші, розповідали про вишитий рушник і його роль у житті людини. Учні дізналися, що сорочка-вишиванка – це символ здоров’я, краси, щасливої долі, родової пам’яті, любові, святості. В українському орнаменті промовляє душа народу, його історія, природа, в оточенні якої він живе. З орнаментом пов’язані образи добра і краси. За ним стоїть тисячолітня історія українського народу. Свято було насичене піснями: «Мамина сорочка», «Рушники», «Україна-вишиванка», «Вишиванка», «Це мій рідний край», «На нашій Україні». Особливо вразив всіх запальний танець «Гопачок»”.

З сайту Радивилівської школи-гімназії: “Пройшов Тиждень дитячого та юнацького читання «Побувайте в Книгограді, там усі вам будуть раді». Першою зупинкою у книжковій подорожі стала зустріч юних читачів та поетів школи з краєзнавцем та поетом Володимиром Ящуком. Зустріч пройшла в теплій та дружній атмосфері. Юні митці з захопленням слухали розповідь гостя, а також поділилися і своїми першими пробами пера”.

У Крупецькій школі, як свідчить програма, вміщена на сайті, Всеукраїнський тиждень дитячого читання традиційно розпочинається урочистим відкриттям на тематичній лінійці, де бібліотекар повідомляє про початок тижня, знайомить з планом роботи та запрошує до активності. Пройшли акція “Подаруй книгу бібліотеці”, конкурси “Найкращий читач”, “Сфотографуйся в найдивовижнішому місці з книгою”, фотоекскурсія “Пам’ятники книзі”, свято “Книжні іменини”, гра ” Казкова країна мудрої книги”, літературний вікенд “Якщо ви не читали, ми підемо до вас”, ток-шою “Приватне життя”, виставка-вікторина “Помандруємо разом з книжковими героями”.

Фото з сайтів Радивилівської школи-гімназії і Козинського колегіуму. Радивилів, школа-гімназія, Володимир Іванович Ящук, поет Козин, колегіум

 

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.