Проектові «Ладомирія» – десять років

Про це розповів на своїй сторінці керівник проекту, кандидат історичних наук Володимир Дзьобак: «Десять років – це багато чи мало? Для історії – лише одна мить, для людського життя – окремий розділ, а для проекту – ціла епоха! 10 років тому прийшли перші дві тендітні, чарівні панянки, які не знали, що вони мають робити, як це робити і для чого це все!

Та що там говорити, крім побитого, нещасного приміщення в Радивилові, без вікон і дверей, двох-трьох соратників і величезного бажання відродити волинське ткацтво у нас тоді нічого не було. Нічогісінько!

По всьому району збирали із Людмилою Хороновською старі верстати, котрі, як правило, були некомплектні і в жахливому стані. І ось потихеньку, помаленьку, з допомогою сотень (!!!) людей ми сьогодні маємо потужний проект. Як сказав збирач автентичного українського вбрання Ігор Перевертнюк, найкраща реконструкторська майстерня (хвалюся!). Не знаю, перша чи п’ята, це не так і важливо, але сьогодні і справді ми можемо зробити дуже багато у відродженні традиційного автентичного одягу Великої Волині!

Окрім одягу, ми почали досліджувати й історію нашого краю, підтримувати книговидавництво, відроджувати прикраси і багато-багато іншого.

Насамперед хочу ще і ще раз подякувати нашій дружній команді, людям, з якими ми уже ось ці десять років крокуємо разом. Це Михайло Ходаківський, Людмила Хороновська, Маряна Олійник, Наталія Пуха, Олена Бузіна, Ірина Порицька, Галя Орищина. Вдячний Богдану Тивонюку Богдану, Тетяні Іванюк, Петру Мацюку і Наталії Дук, які також внесли великий вклад у наш проект.

Дуже довго описувати, хто і що зробив для нашого проекту. Просто постараюся вас, друзі, відзначити і подякувати за сприяння і всіляку допомогу.

Дякую вам (на сторінці у Фейсбуці подаються імена так, як вони зареєстровані в мережі):

Петро ГончарМирослава ВертюкІгор ПеревертнюкВолодимир ЩибряAnna SenikАлла УкраїнецьОлександр БулигаОксана ЯстремськаЛюдмила Білоус,Тамара ГоракOksana IhasЛюда МірошниченкоРаїса ТишкевичЮрій МельничукSerge ShamenSvyatoslav LyhoОлексій ОгоньЛилия Цветаева,Тетяна Яцечко-БлаженкоІван БіфНіна НіколаєваНіна Бурневіч (Nina Burnevich)Kateryna KachurРуслан Павлюк Прорва,Оксана Чорновіл (Оксана Чорновил)Maria Smorchkova.

Окрема подяка Олексію Губанову, який перший із очільників області повірив у нас і всіляко нам допомагав. Дякую, друже! Вдячний усім дівчаткам із проекту «Ладомирія». Окрема подяка всьому колективу Арт-моделс, який протягом багатьох років був нашим вірним другом і партнером! Вдячний і тим, кого сьогодні не назвав, але хто сприяв і сприяє нам у дослідженні та відродженні Волині».
Радивилів, Волинський серпаноккниги про Волинь і Поліссяетно, проект, Ладомирія, РадивилівВолодимир Дзьобак, кандидат історичних наук, Радивилів

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.