Протистояння. Конфлікт особистих інтересів?

У п’ятницю, 5 червня 2020 року, в приміщенні Радивилівської районної ради відбулося засідання Бугаївської сільської виборчої комісії під керівництвом Олега Васильовича Бернацського, на якому було прийнято Постанову №14. Суть цієї Постанови така: виборча комісія визнає Постанову № 11 від 1 липня 2019 року «Про визнання Креселюка Валентина Андрійовича головою Бугаївської ОТГ, обраним на місцевих виборах 30 червня 2019 року» такою, що втратила юридичну силу, а голову Бугаївської сільської ради Валентина Андрійовича Креселюка таким, що відмовився від посади.

Цю Постанову виборчої комісії пан О.В.Бернацський зареєстрував у районному управлінні Державного казначейства, яке зупинило обслуговувати Бугаївську сільську раду за підписом В.А.Креселюка. Так він стверджує.

Начальник управління Державної казначейської служби України в районі С.В.Пашуля на запит редакції з цього приводу відповіла, що вона у відпустці і ситуація на цю тему їй не відома Натомість її заступниця, яка виконує обов’язки начальника, Л.С.Куца запевнила, що жодних проблем з обслуговуванням Бугаївської ОТГ немає і вся робота здійснюється в «штатному режимі».

В.А.Креселюк, Бугаївський сільський голова, зі звернення якого в газету «Як зупинити роботу органу влади» і почалося це з’ясувння, прокоментував це наступним чином:

«Так, дійсно 5 червня в Радивилові відбулося засідання Бугаївської сільської виборчої комісії. Це щось нове в Україні. Виборчі комісії створюються для проведення виборів, а тут майже через рік після виборів кандидат в депутати О.В.Бернацський, якого виборці не обрали, шантажуючи голову виборчої комісії, заставляє її відмовитися від посади. Далі стає головою цієї комісії і шантажем заставляє більшість членів комісії відмовитися від членства. Далі проводить через районну виборчу комісії своїх членів комісії і приймає ось такі рішення.

Сьогодні, щоб через рік семеро людей, а саме: Олег Бернацський, Анатолій Бакаленко, Марія Гаврилюк, Віктор Павлюк, Богуслав Чорнобай, Максим Браславець, Марія Мостенчук відмінили волевиявлення майже 57 відсотків виборців, які проголосували за мене?!

Крім цього, від цієї команди організовано більше 10 судових позовів проти Бугаївської сільської ради та понад 20 звернень у правоохоронні органи.

Дії казначейства вважаю незаконними. Цьому всьому буде надана правова оцінка».

О.В. Бернацський, голова Бугаївської сільської виборчої комісії:

«З цього приводу можу сказати наступне. На адресу Бугаївської сільської виборчої комісії надійшло депутатське звернення, з приводу того, що Бугаївський сільський голова у не передбачений законом спосіб перебрав на себе повноваження сільського голови та є таким, що не вступив на посаду. Виборча комісія розглянула дане депутатське звернення на своєму засіданні 05.06.2020 року та встановила, що дійсно Креселюк В.А., отримуючи заробітну плату за 1 (один) місяць більше 50 000 грн., не виконав вимог закону, а саме: Креселюк В.А. не звертався до Бугаївської сільської виборчої комісії та не надавав визначених Законом № 595 документів для здійснення реєстрації його Бугаївським сільським головою ні протягом 20 днів з дня офіційного оприлюднення результатів відповідних місцевих виборів, ні пізніше.

Креселюк В.А. також не звертався до виборчої комісії щодо наявності поважних причин, які перешкоджають виконанню вимог частини першої статті 89 Закону. Відповідно, Бугаївська сільська виборча комісія не приймала рішення про визнання цих причин поважними і не встановлювала інший строк виконання зазначених вимог або про відмову у визнанні цих причин поважними (частина друга статті 89 Закону). При цьому рішення про реєстрацію Бугаївського сільського голови Радивилівського району Рівненської області Креселюка В.А., обраного за результатами перших місцевих виборів 30 червня 2019 року, Бугаївською сільською виборчою комісією не приймалося, до Центральної вибочої комісії, Бугаївської сільської ради та Креселюку В.А. не надсилалося.

Із рішення Бугаївської сільської ради від 10 липня 2019 року №2 «Про початок повноважень Бугаївського сільського голови» також вбачається, що в цей день на сесії Бугаївської сільської ради Радивилівського району Рівненської області восьмого скликання депутати сільської ради взяли до відома інформацію Бугаївської сільської виборчої комісії тільки щодо результатів виборів Бугаївського сільського голови та обрання на посаду сільського голови Креселюка В.А. Рішення щодо реєстрації Креселюка В.А. Бугаївським сільським головою на сесії Бугаївської сільської ради не оголошувалося. Креселюк В.А. є таким, що не вступив на посаду Бугаївського сільського голови, так як відмовився від складання Присяги посадової особи органу місцевого самоврядування у передбачені законом спосіб та порядку.

Згідно з частиною шостою статті 11 Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” особа, яка відмовилася від складення Присяги (за винятком осіб, обраних на посади, зазначені в абзаці другому частини першої статті 10 цього Закону), вважається такою, що не вступила на посаду, а рішення про її призначення, обрання чи затвердження вважається таким, що втратило юридичну силу.

З огляду на ці та інші факти порушень вимог закону зі сторони Креселюка В.А. Бугаївська сільська виборча комісія прийняла постанову №14 від 05.06.2020 року “Про визнання Креселюка В.А. таким, що не вступив на посаду та відмовився від посади Бугаївського сільського голови Радивилівського району Рівненської області, призначення повторних виборів”.

На даний час постанова є чинна, ніким не змінена та не скасована. Тому усі звинувачення на мою адресу та адресу виборчої комісії, її членів є безпідставними.

Ю.Буглак, член Центральної виборчої комісії:

«На Ваше звернення (В.А.Креселюка, прим. ред.) від 16 березня 2020 року №02-26/258, яке надійшло до Центральної виборчої комісії того самого дня, щодо перешкоджання головою Бугаївської сільської виборчої комісії Радивилівського району Рівненської області Бернацським О.В. у роботі Бугаївської сільської ради Радивилівського району Рівненської області, а також стосовно забезпечення відповідної сільської виборчої комісії приміщенням, необхідним для роботи цієї комісії, керуючись частиною сьомою статті 15 Закону України “Про Центральну виборчу комісію”, повідомляємо.

…Згідно з частинами першою, третьою статті 20, частиною першою статті 25 Закону, частинами першою, четвертою статті 33, частиною першою статті 206 Кодексу територіальна виборча комісія є постійно діючим колегіальним органом, що в межах своїх повноважень та у порядку, визначених законами України, забезпечує організацію та проведення місцевих виборів, реалізацію виборчих прав громадян України, додержання та однакове застосування законодавства України про місцеві вибори.

Частиною першою статті 211 Кодексу та частиною першою статті 73 Закону встановлено, що органи державної влади, органи влади Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи в межах своїх повноважень зобов’язані сприяти виборчим комісіям у реалізації їхніх повноважень, зокрема, надавати необхідні приміщення, а також засоби зв’язку, обладнання, інвентар, оргтехніку.

…Звертаємо увагу, що згідно з частиною дев’ятою статті 212 Кодексу, частиною двадцять п’ятою статті 27, частиною шістнадцятою статті 28 Закону в період поза виборчим процесом забезпечення діяльності територіальної виборчої комісії щодо виконання її повноважень здійснюється за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

…Стосовно інформації, викладеної у Вашому листі, щодо перешкоджання головою Бугаївської сільської виборчої комісії Радивилівського району Рівненської області Бернацським О.В. у роботі Бугаївської сільської ради Радивилівського району Рівненської області зазначаємо.

…Відповідно до частин першої, третьої статті 32 Кодексу виборчі комісії утворюються і діють як незалежні органи адміністрування виборчих процесів, які відповідно до своїх повноважень забезпечують здійснення визначених Конституцією України та Кодексом основних принципів виборчого права, засад виборчого процесу, реалізацію виборчих прав громадян України, підготовку та проведення виборів. Виборчі комісії діють на підставі, в межах повноважень та у спосіб, встановлені Конституцією України, Кодексом та законами України. При цьому вирішення питань дострокового припинення повноважень та звільнення з посад посадових осіб органів місцевого самоврядування до компетенції територіальної виборчої комісії не належить.

Насамкінець інформуємо, що дії, рішення виборчої комісії, її члена можуть бути оскаржені до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України».

Невже крапку у цій історії ставити ще рано? Редакція слідкуватиме за розвитком подій. Про що обов’язково інформуватимемо наших читачів. Невдовзі, в жовтні, нас чекають нові місцеві вибори. Беруся спрогнозувати, хоча і рад був би помилитися, такі чи їм подібні історії нас теж чекають. Коли справа йде про здобуття влади, протистояння неминуче. Ось тільки чи матиме з цього користь простий виборець, чи поліпшиться від особистих амбіцій претендентів на цю саму владу життя кожного?

 Підготував Віктор Свідніцький. (Газета “Наш Прапор Перемоги”, №23, 2020).

Бугаївка, сільрада

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.