Проведуть вибірковий відстріл бродячих собак

У Радивилівському районі шукають мисливців для відстрілу бродячих собак. Про це інформує газета «Рівне вечірнє».

Як уже повідомлялося в Радивилів.info, у Радивилівському районі склалася загрозлива епізоотична ситуація щодо сказу — особливо небезпечного, заразного захворювання, яке без належного лікування неминуче закінчується смертю. Спеціалісти Держсанепідслужби Рівненської областізастерігають, що і загалом на Рівненщині склалася вкрай неблагополучна епізоотична ситуація щодо сказу. За даними державної регіональної лабораторії ветмедицини, упродовж 2015 року зареєстровано 44 випадки захворювань тварин на гідрофобію: 19 котів, 14 лисиць, 7 собак, дві телиці, борсук та хом’як. Скажених тварин виявляли у  Радивилівському, Демидівському, Млинівському та інших районах нашої області.

skazОсобливо непокоїть зростання числа безприв’язних та бродячих собак, які в будь-який момент можуть накинутися на перехожих, у тому числі дітей.

Цю проблему добре розуміють керівники на місцях, однак вирішити її способом відстрілу бездомних собак нині забороняє Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження», який націлює на те, що таких тварин слід стерилізувати і поміщати у спеціальні притулки. Разом з тим, якщо бродячі зграї ще й несуть загрозу розповсюдження сказу, законодавство дозволяє провести вибірковий контрольний відстріл найбільш агресивних тварин. Отож міський голова Радивилова Микола Карапетян звернувся до районної організації Українського товариства мисливців для організації такого відстрілу.

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.