Привабливий і загадковий лісовий тунель

Про Тунель кохання біля селища Клевань нині знають не тільки на Рівненщині. У 2014 році японський режисер Акійоші Імазакі навіть зняв романтичну драму «Клевань: Тунель кохання».
Цей зелений тунель у лісовій гущавині утворився внаслідок того, що залізничною двоколійкою регулярно курсував потяг до деревообробного заводу в селі Оржів (4 км) і назад, у Клевань, де діяв потужний деревообробний комбінат. Вагони з вантажем під час руху збивали гілки дерев та кущів, утворюючи аркоподібний зелений коридор.
Особлива увага до цього тунелю, згодом названого Тунелем кохання, була привернута з півтора десятка років тому, коли професійні фотографи, додавши знімкам при обробці вишуканої краси, опублікували свої роботи в Інтернеті. Туристи збентежилися: чому вони не довідалися про це раніше…
У 50 – 60-і роки в Клевані пройшли мої дитинство та юність. Я знав тутешні ліси, за сотню метрів від теперішнього тунелю, по той бік залізниці Луцьк – Рівне, був великий ставок, куди з хлопчаками ходив купатися. Однак про тунель як щось особливе ще ніхто не говорив.
Я побував у Тунелі кохання в 2012 році. Тоді він уже багато кого зацікавлював, проте моє фото засвідчує, що при вході в зелений коридор ще нічого не було, ні ларків, ні автостоянки, ні інформаційних щитів.
Нещодавній же приїзд у це туристичне місце неябияк здивував: прилегла до тунелю територія забудована закладами харчування і ларками, у лісі з’явилися альтанки для відпочинку і лавки «для закоханих», організована платна автостоянка. Тоговельники пробралися навіть у «святая святих» – при вході в тунель романтичних знімків не зробиш, бо продавці то тут, то там стоять із розкладками з сувенірами. Що ж, як кажуть, попит визначає пропозицію. Та й трохи далі про романтику у вихідні дні можна забути: перша сотня метрів запруджена приїжджими; за усамітненням доведеться пройтися з пів кілометра.
Володимир ЯЩУК, м.Радивилів (я в тунелі в 2012 році).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.