Радіотелевежа, яка потрібна кільком районам

У 2014 році було розпочато будівництво радіотелепередавальної станції висотою 110 метрів біля села Копань Демидівського району, яка мала б забезпечити стабільним теле- і радіосигналом прилеглі населені пункти Демидівського, Млинівського, Радивилівського і Дубенського районів.

Питання добудови вежі в селі Копань – на контролі в обласних органах влади. Для обговорення проблемного питання та пошуку шляхів добудови недавно зібралися представники регіональних представництв концерну РРТ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення, низки галузевих управлінь та служб, медіа-сфери.

Раніше голова Рівненської ОДА Віталій Коваль доручив опрацювати можливість залучення приватних інвесторів до завершення будівництва ще 55 метрів вежі. Адже проблема добудови неодноразово озвучувалася перед центральними органами влади, втім, досі не вирішена.

«У добудову треба вкласти декілька мільйонів, а в державного концерну таких коштів нема», – зазначив директор Рівненської філії концерну РРТ Віктор Талімончик. Почали будувати її ще 2014 року за кошти Концерну і нині змонтовано 62 метри. Незважаючи на це, з вежі вже ведеться трансляція програми Українського радіо та обласного радіо (на частоті 102,9 МГц).

Разом з тим об’єкт важливий у плані національної безпеки. Оскільки на сьогодні покриття «цифрою» сягає лише 75 відсотків території області, а після кодування з 20 січня 2020 року сигналів найпопулярніших українських каналів домінуючими в супутниковому інформаційному просторі України можуть стати канали Росії. Перспективним є перехід місцевих комунальних радіостанцій згаданих районів у ефірне мовлення в рамках проекту «Мовлення громад». Для цього є механізм міжмуніципальної співпраці для залучення ресурсів сусідніх громад.

Присутні вирішили ще раз звернутися до центральних органів влади щодо сприяння у добудові. Телевежу також включать до переліку інвестиційних об’єктів області.

(За публікацією сайту Демидівської ОТГ).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.