Радивилів: 6 лютого – початок виборчого процесу

ЦВК оголосила з 6 лютого 2016 року початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів, призначених на 27 березня. В їх числі Радивилівська об’єднана територіальна громада.

Радивилівська міська територіальна громада об’єдналася з територіальними громадами сіл Немирівка, Батьків, Гаї-Лев’ятинські Немирівської сільської ради, сіл Дружба, Новоукраїнське, Малі Гайки Дружбівської сільської ради, сіл Башарівка, Перенятин, Стаradyvyliv-451рики, Приски Башарівської сільської ради, сіл Підзамче, Підлипки, Стоянівка, Казмірі, Круки, Адамівка Підзамчівської сільської ради – в Радивилівську об’єднану територіальну громаду з центром у місті Радивилів.

Згідно з постановою ЦВК від 26 січня 2016 року № 5, подання до Радивилівської районної виборчої комісії кандидатур до складу відповідних сільських, міської виборчих комісій для утворення та формування складу таких комісій має відбутися до 10 лютого включно. Жеребкування щодо включення кандидатур до складу цих комісій для утворення та формування складу відповідних комісій пройде до 13 лютого включно. А наступного дня після формування складу комісій рішення про це буде оприлюднене у місцевих засобах масової інформації або в інший визначений відповідною комісією спосіб.

До 15 лютого включно до кожної територіальної виборчої комісії будуть подані відомості Державного реєстру виборців про кількість виборців, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Узагальнено ці показники будуть приблизно такими: в Радивилові проживають 7,5 тисячі виборців, у селах об’єднаної територіальної громади – 4 тисячі.

Після цього до 18 лютого включно буде утворено 26 територіальних виборчих округів для проведення перших виборів депутатів Радивилівської міської ради і Радивилівського міського голови.

Отже, депутатів має бути обрано 26 – стільки ж, скільки їх можна було обрати 25 жовтня 2015 року до нині діючої міської ради (насправді обрано 24; чому так сталося, свого часу в Радивилів.info було повідомлено).  Хоча на офіційному веб-сайті ЦВК перелік партій, якими буде прийнято рішення про участь їх місцевих організацій у перших місцевих виборах, оприлюднять  тільки 21 лютого, вже зараз можна спрогнозувати, що в Радивилівській об’єднаній громаді на владні повноваження претендуватимуть організації восьми партій.

З 22 лютого розпочнеться висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду міського голови Радивилова. Нагадаємо: 25 жовтня на посаду міського голови претендували 5 кандидатів. Тепер їх може бути й більше, зважаючи на збільшення числа виборців, а відтак – і зацікавлених у посаді. Рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) у депутати, кандидата на посаду міського голови або про відмову в реєстрації мають бути прийняті до 3 березня включно.

Згідно з постановою ЦВК, розмір грошової застави для кандидата на посаду Радивилівського міського голови становить 680 грн. Такий же розмір грошової застави (680 грн.) – для виборчого списку кандидатів у депутати Радивилівської міської ради.

 

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

2 коментарі

  1. Віталій сказав:

    Хочу трошки переправити. Будуть проводитись вибори до Ради об’єднаної громади та вибори Голови об’єднаної громади, сільські голови поки що своєї роботи не втратять, згідно з законодавством до часу призначення Радою об’єднаної громади виборів вони будуть виконувати обов’язки старости.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.