Радивилів не хоче здаватися… Фоторепортаж нашого кореспондента

З настанням похолодання млявішим стає Радивилів. Мінусові температури і вночі, і вдень синоптики обіцяють уже з цієї п’ятниці-суботи. Але поки що ми в «плюсах», тож подекуди ще продовжуються важливі надвірні роботи, з якими раніше не встиглося або які на більш ранній час і не планувалися через нестачу коштів. Наш кореспондент побував у різних кінцях Радивилова вчора й сьогодні. І ось що він відзначив, готуючи фоторепортаж:

Кінець листопада – він, ясна річ, не пробуджує таких почуттів, як березень чи навіть жовтень. Люди внутрішньо ніби зіщулюються в очікуванні морозів. Але важливі справи не чекають, не завжди їх можна відкласти до весни. Ось і в ці дні ще ведуться зовнішні опоряджувальні роботи на спорудженні нової православної церкви в районі залізничного переїзду – її освячення, як уже повідомляло наше видання «Радивилів.info», передбачено приурочити до свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, яке припадає на 4 грудня.

Радивилів. Введенська церкваУ центрі міста впадає у вічі, що триває впорядкування бульвару Черняка – вивезено злущене старе асфальтове покриття, формуються бордюри клумб, на черзі – вкладання тротуарної бруківки.

Радивилів ремонт бульварПри цьому бульварі, в дворі п’ятиповерхового дому, зруйновано масивне приміщення колишньої бойлерної, яка за проектами будівельників колись була зведена для нагрівання води. Кажуть, будинок було здано під заселення у 1988 році, а бойлерна перестала працювати вже наступного. У скорому часі на заміну газгольдерам, які стояли в дворах багатоповерхівок і подавали газ у квартири, прийшли газопроводи. А в 1990-і роки взагалі почалося масове встановлення домашніх котлів автономного опалення, отож про централізовану подачу гарячої води довелося забути назавжди.

Радивилів ремонтПриміщення бойлерної купив підприємець. Спочатку передбачалося, що його вдасться пристосувати під нові потреби, адже воно не мало вікон, було занадто високим як для одноповерхової будівлі. Однак недарма ще з часів розвалу СРСР побутує думка: почнеш з перебудови – завалиться зовсім і треба буде починати з «нуля». Так і в цьому разі: врешті-решт вирішили, що перебудовувати – справа нераціональна, краще на місці зруйнованого приміщення спорудити нове, таке, як тобі потрібно. Тут мають на меті звести двоповерховий корпус, у нижній частині якого, ймовірно, розміститься дитяче кафе. Проблем з комунікаціями не буде. Єдина незручність – приміщення було продане без прилеглої земельної ділянки. Але в дворі житлового дому і так є дитячий майданчик, який при бажанні підприємця можна буде істотно поліпшити.

Під зиму проявилося певне пожвавлення і на спорудженні багатоквартирного житлового дому по вулиці М.Четвертного, за готелем «Троянда».

Радивилів будівництвоПо вулиці М.Грушевського (від вулиці Кременецької) триває будівництво брукованого тротуару, який заплановано прокласти до вулиці М.Четвертного, а далі є асфальтована пішохідна доріжка, що веде до школи-гімназії.

Радивилів, вулиця Грушевського radyvyliv-hrushevskoho2У ці ж дні заасфальтовано в місті ще одну вулицю – Модеста Левицького, довжиною понад 200 м.

Радивилів, вулиця Модеста Левицького

Ця вулиця почала забудовуватися з 1965 року, до 1980-го плани під забудову були роздані. До вулиць приблизно того ж часу освоєння належать у тому ж районі і паралельні до неї вулиці Олени Пчілки (вже заасфальтована) та Володимирська (ще чекає свого часу). Про інші заасфальтовані вже після відзначення 450-річного ювілею Радивилова міські вулиці наше видання розповідало в статті «Здибився асфальтом центральний бульвар Радивилова. Фотозвіт» (активізована назва дозволяє натисканням на неї відразу перейти до тієї статті).

Ще йдуть роботи і біля нововідкритих магазинів та ларків на околицях міста – тепер продукти, та й речі повсякденного вжитку і навіть тривалого користування можна купити не тільки в центрі міста, а й на його околицях, особливо відчутні зміни в цьому плані сталися на околичних частинах вулиць Олександра Невського, Почаївської.

Радивилів, околицяМіж іншим, у багатоквартирному домі, де я живу, є продуктовий магазин, але зовсім недавно ще один такого ж профілю відкрився у виробничому приміщенні напроти. Що ж, чим більше вибору ми, як покупці, маємо, тим більше надій на зростання якості обслуговування, надійності і якості товарів, що продаються, надій на їх здешевлення.

Довелося побачити й надвірні роботи менш значущі: хтось завершує утеплення зовнішніх стін житла, хтось ріже дрова, довкладає біля свого двору тротуарну бруківку, зміцнює покрівлю… Збігають останні дні тепла, втім, теплом назвати температуру в 3 – 5 градусів уже можна вельми умовно.


Фоторепортаж Володимира Ящука.

Для збільшення фото натискайте на ньому.

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.