Радивилів: питання номер один – благоустрій і санітарний стан міста. Що думає з цього приводу міський голова?

2014 рік вийшов на фінішну пряму і стрімко наближається до свого закінчення. Рік надзвичайно напружений і складний, якщо не найскладніший в історії незалежної України.

Анексія Криму, зовнішня агресія зі сторони північного сусіда на сході держави, прояви сепаратизму та екст­ремізму, розбиті міста та селища, заводи, шахти, зупинка підприємств, зменшення реалізації промислової продукції, ріст цін на енергоносії, падіння національної валюти, відстоювання суверенітету та цілісності України, ось саме ті чинники, що не давали можливості протягом року стабільно розвивались і рухатись вперед не тільки на­шій державі в цілому, але й усім без винятку тери­торіальним громадам. Але крім усього цього 2014 рік, це рік, в якому нашому неве­личкому містечку випов­ни­лося 450 років від дня засну­вання і попри всі труднощі і негаразди, об’єктивні і суб’­єк­тивні причини, в на­шому місті протягом року про­дов­жувалася робота, направ­лена на покращення благо­устрою, санітарного ста­ну, вуличного освітлення, утри­мання житлового фонду, озеленення міста, відпочинку його жителів.

Микола Карапетян

Микола Карапетян

Вирішення цих найактуальніших питань перебувало на першому місці у Радивилівській міській раді та її виконавчому комітеті.

Звісно, питання номер один – це благоустрій і сані­тарний стан міста, цьому питанню в поточному році було приділено найбільше уваги і спрямовано кошти. Благоустрій був спрямований у першу чергу на створення зон відпочинку та зібрання громадян, поліпшення естетичного вигляду міста, створення зручностей для його жителів.

Зокрема, було завершено реконструкцію площі Незалежності з облаштуванням газонів і клумб, роз­бивкою нових квітників, вкладено понад 2000 м кв. бру­ківки, встановлено нові світильники та прокладено кабельні лінії до них, встановлено нові лавочки та сміт­ники, відремонтовано ті, що були встановлені ра­ніше, встановлено декоративні квітники. Крім цього, проведено на площі капітальний ремонт постаменту, де планується встановити пам’ятник пешому власникові міста Миколі Радзивіллу та висаджено ком­позиції з квітів у формі Герба України, Державного пра­пора України, герба м. Радивилова та понад 50 декоративних дерев та кущів.

Окрасою площі і центральної частини міста став фонтан, споруджений за кошти міського бюджету, що впродовж літа та осені милував око жителів та гостей  міста, а особливо у вечірній час.

У даний час за кошти, виділені із обласного бюд­жету, ведуться роботи по капітальному ремонту буль­вару Черняка, де буде вкладено 2000 м кв. бру­ківки, вста­новлено 15 нових світильників, об­лаштовано квітники з природного каменю. За кошти міського бюджету за­вершується капітальний ремонт тротуару по вул. М.Гру­шевського, протяжністю 410 м п. і площею 850 м кв., завершено капітальний ремонт частини тротуару по вул. О.Волковенка,  площею 200 м кв. і по вул. Почаївській, площею 300 м кв.

2014 рік не став винятком і в продовжені плано­мірного ремонту і  відновлення твердого покриття на вулицях міста. Так, у цьому році за кошти міського бюд­­жету проведено ямковий ремонт усіх вулиць з твердим покриттям площею понад 500 м кв., здійснено ка­пітальний ремонт вул. Панаса Мирного з вкладанням ас­фаль­­тобетонного покриття площею 2000 м кв., вул. Зе­­леної площею 2600 м кв., провул. М.Четвертного пло­щею 830 м кв., проїзду Почаївського площею 460 м кв., вул. Лесі Українки площею 920 м кв., вул. Модеста Левицького пло­щею 1200 м кв., вул. Лісової площею 1200 м кв. Логічним довершенням благоустрою центральної час­тини міста стало проведення капітального ремонту вул. М.Ватутіна, де вкладено бруківку на проїж­джій частині та тротуарах, загальною площею 1100 м кв.

Також цей рік став завершальним у капітальному ремонті вул. 24 Серпня та П.Стрижака, де закінчено всі заплановані роботи: прокладено 3,4 км асфаль­то­бетонного покриття, встановлено до­рожні знаки. Це дало можливість вивести весь потік вантажного транс­порту за межі міста і поліпшити його екологічний та санітарний стан.

За кошти, виділені з обласного бюджету, завер­шуються роботи по капітальному ремонту вулиць Єд­нання протяжністю 400 м п. і Конституції про­тяжністю 600 м п. з вкладанням гра­війно-щебеневого покриття. За кошти міського бюджету проведено ка­пітальний ремонт даху одного із найста­ріших житлових будинків міста по вул. По­ча­ївській, 19, що дало можливість поліпшити есте­тичний вигляд будинка та запобігти руйнуванню конструкцій.

У комунальному закладі культури «Радивилівський міський центр культури, дозвілля і мистецтв» працівниками зак­ладу здійснено поточний ремонт при­міщення, облаштовано внутрішню сходову клітку та методичний кабінет на 2 поверсі, облаштовано місце для зберігання твердого палива.

У дитячому дошкільному нав­чаль­ному закладі працівниками проведено капітальний ремонт групових приміщень та місць за­гального користування, під­готовлено ди­тячий садочок до нового навчального року. Проведено ремонт опа­лювальної системи, за­куплено пос­тільну білизну, подушки, ковд­рочки, по­суд, дитячі меблі.

Працівниками апарату міської ради було ініційовано придбання і встанов­лення пам’­ятного знака «Слава героям Небесної сотні» на вул. М.Четвертного, а та­кож придбано та висаджено саджанці туї-смарагд по вул. І.Франка (на жаль, потім були викрадені).

У міському парку ім. Т.Шевченка пра­цівниками  апа­рату міської ради спільно з громадською організацією «Ка­рабінчик» розпочато реконструкцію казкового міс­течка (відремонтовано гой­далки, облаш­товано гірку, виконано освітлення алеї),  а в’їзд у місто Радивилів засяяв патріотичними бар­вами, реконст­ру­йовано й  в’їзний знак.

Хочеться подякувати за внесок у розвиток та бла­гоустрій міста депутатам місь­­кої ради Мартинюку М.В., Железняк О.Я., Ко­ва­льову А.І., Котюку М.Ф., чле­нам ви­­кон­кому Левценюку В.Л., Сеньчуку С.В., Кеді В.І., Гущі В.П., підприємцю Доскоч Р., усім жителям міста, які вно­сять свій посильний вклад в його розбудову і поліпшення.

На жаль, у бочці меду, як завжди, не обходиться без ложки дьогтю. Прикро, але потрібно констатувати, що окремі наші жителі без­відповідально та з цинізмом ставляться до того, що ро­биться для їх бла­гопо­луччя та комфортного про­жи­вання. Цьогоріч неод­норазово були пошкоджені дорожні знаки та світильники на вулицях міста, викрадені троянди, туї та петунії на пл. Незалежності, викрадені бруківка і поребрики під час проведення капітального ремонту тротуару по вул. М.Гру­шевського. Слід відмітити недоб­розичливе ставлення окремих жителів міста до праців­ників підрядних орга­нізацій під час проведення робіт по вкладанню асфальту та бруківки.

Хочеться вірити, що ми нарешті станемо цивілі­зо­ваною нацією і будемо поважати працю людей, які вкладають у це свою душу і цінувати та берегти зроб­лене.

Та все ж апарат міської ради разом із депутатами ради, членами виконкому робитимуть усе можливе для поліпшення  нашого міста. Вірю, нам вдасться подолати всі труднощі і здійснити ще багато добрих справ, яких у планах чимало.

Вітаю депутатський корпус, членів виконавчого ко­мітету, працівників міської ради із професійним святом – Днем місцевого самоврядування, яке відзначається 7 грудня.

Див.: РАДИВИЛІВ ЮВІЛЕЙНИЙ: ДЕСЯТЬ РОКІВ ПОТОМУ


Микола КАРАПЕТЯН, міський голова Радивилова. (Газета «Прапор перемоги», 5 грудня 2014 року).

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

2 коментарі

  1. Грудень 9, 2014

    […] районна рада, її депутатський корпус, спільно з міською та сільськими радами, районною державною […]

  2. Грудень 9, 2014

    […] РАДИВИЛІВ.INFO міський голова Радивилова Микола Карапетян, – звертався до Прем’єр-міністра, деяких народних […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.