Радивилів понад чотири століття не був у складі Дубенщини

Радивилів, Рівненської областіНині активно обговорюється питання про укрупнення районів, зокрема, проглядається перспектива включення Радивилівського району до складу Дубенського. А між тим за свою довгу історію Радивилів не підпорядковувався містові Дубно до 1921 року, коли новий адміністративно-територіальних устрій на Волині, запроваджений Польщею на окупованих українських землях, забрав Радивилів з повіту Кременецького до повіту Дубенського. У Кременецькому повіті Волинської губернії місто перебувало з 1795 року. Губернським центром був Житомир. За 18 років польської влади таким центром для Радивилова став Луцьк (Волинське воєводство).

У ці дні минає 75 років з часу створення нашого району, тоді Червоноармійського, бо Радзивилів (Радзивилов) «на прохання трудящих» було перейменовано на Червоноармійськ. У лютому 1940 року в Червоноармійську було створено міську раду, тобто за райцентром повноформатно визнали статус міста районного підпорядкування Ровенської (Рівненської) області.

Але первісно статус міста Радивилів отримав ще в 1870 році, коли перебував у складі Кременецького повіту і був волосним центром (волость – найнижча адміністративно-територіальна одиниця повіту). Від Радивилова до Кременця була пряма польова добре в’їжджена дорога – через Білу Криницю, Крижі. Нині – через відсутність залізничного переїзду в Білій Криниці – вона давно не використовується.

Радивилів понад чотири століття не був у складі Дубенщини

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.