Радивилів: Річка не відродилася, стави обміліли. Вражаючі великоформатні фото

Радивилів, став МолодіжнийВ українській мові є слова «МЕ́ЖЕНЬ», «МЕЖІ́НЬ», які означають низький рівень води в річці, озері, переважно влітку. Тобто йдеться про явище якщо й не часте, то принаймні поясниме й закономірне. А ось для такого незвичного явища, яке спостерігається в Радивилові і на Радивилівщині ще з осені, не знайти відповідного слова в словнику. Судіть самі. 15 грудня 2014 року в Радивилів.info було вміщено статтю «Русло річки біля Радивилова залишилося без води». Минула безсніжна зима – і стаття «У Радивилівському районі зникла… річка» (23 лютого) відобразила наростаючу тривогу радивилівців з приводу аномального висихання джерел, які живили річку.

Та ось уже й два місяці весни залишилися позаду, а дощами природа нас не радує, хоча в цьому разі зарадити справі могли б уже навіть не дощі – хіба що тривалі зливи. Як наслідок загального зниження рівня грунтових вод, до небувалого стану обміліли стави біля Радивилова – Лев’ятинський і Молодіжний, які завжди додавали райцентрові особливого колориту і слугували улюбленим місцем відпочинку не тільки для членів рибальських товариств, але й для всіх нас. Це вже зовсім не межень…

Побоюючись, що критичне обміління ставу Лев’ятинського може призвести до загибелі риби, товариство рибалок “Поплавок» прийняло рішення провести її масовий вилов.

Ці фотознімки зроблені вчора, 30 квітня 2015 року, – вони зримо показують те критичне становище, яке склалося на водоймах біля Радивилова.

Фотографував Володимир Ящук.

ВЕЛИКОФОРМАТНІ ФОТО – ТУТ: http://jasc51.io.ua/album726412

Радивилів: Річка не відродилася, стави обміліли. Вражаючі великоформатні фото

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

  1. Серпень 26, 2015

    […] сказати – колишнього двогектарного ставу, адже через зникнення води в річці Слонівці і критичне обміл…Спущено з певною можливістю поповнити запас води у […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.