Радивилів у соцмережах: секрети поміж нас

Інтернет полегшив знайомство людей і їх спілкування, став важливим засобом обміну інформацією. І цю можливість оцінили й чимало радивилівців, завівши в соціальних мережах свої блоги, сторінки, створивши Інтернет-видання.

Заповнюються ці інформаційні «ніші» чим завгодно: приватними фотознімками, відеороликами, посиланнями на чужі сайти і публікації, власними міркуваннями, зауваженнями, новинами особистого і суспільного значення.

Тепер, щоб тебе почули, не обов’язково писати листи в газети чи на телебачення. Веди свій блог, вміщуй коментарі у спільнотах, пов’язаних з Радивиловом, – і тебе неодмінно почують. І не тільки знайомі в спільноті, але й представники влади, які не залишають таким чином висловлених зауважень та пропозицій поза увагою.

Ось і Радивилів.info вряди-годи передруковує матеріали з соціальних мереж. Наприклад, на одній із достатньо активних сторінок спільноти РАДИВИЛІВ у Фейсбуці було взято недавно вміщену статтю А.Бортника «Як нас у спортзал не пустили».

Однак усвідомлюємо: регулярно відстежувати публікації про Радивилів у соцмережах немає особливого резону – кожний зацікавлений зможе знайти їх і без нашої участі.

Скажімо, у ці дні на згаданій сторінці спільноти РАДИВИЛІВ привертає увагу опублікований членом спільноти лист депутата Радивилівської районної ради В.Грушецького, який інформує, чому не був призначений заступником голови райдержадміністрації П.Присяжнюк і які «гріхи» за ним водяться.

На іншому сайті розповідається про початок реконструкції приміщення по вулиці О.Невського під дитячий садок. Свого часу в статті «Яким буде дитсадок поблизу автостанції Радивилова» наше Інтернет-видання зверталося до цієї теми. На жаль, нестабільність гривні дещо загальмувала давно запланований процес.

Ще один сайт опублікував статтю «Враження від сезонного заробітку у Польщі нашого земляка», яка викликала певний інтерес відвідувачів сайту. Щоправда, в коментарях до публікації вони досить категоричні: «Шановний авторе, з такою грамотністю Вас у журналісти ніхто й не візьме. Тому що мало закінчити факультет журналістики – треба ще навчитися грамотно писати літературною українською мовою, а не так, як у приватному житті розмовляють ті, хто надає перевагу сільському діалекту чи суржику. Краще вже “клубніку” збирайте, чи то пак полуницю у поляків»; «Ну, автор на Пулітцерівську премію не претендує. Просто висловлює свої думки». – «Він претендував на роботу по спеціальності (тобто роботу журналіста). А Ви вважає, що всі професійні журналісти, які не претендують на Пулітцерівську премію, можуть писати неграмотно?»; «Мілке мислення, бездарний виклад, дрімуча неграмотність».Радивилів, соцмережі, Інтернет

Містять суспільно значущу інформацію і персональні сторінки в соцмережах. Так, радивилівська поетеса Г.Гнатюк з використанням фотознімків розповідає про участь у нещодавньому Львівському форумі видавців, де вона в одній з аудиторій представляла свої вірші із щойно випущеної збірки «Янголине мовчання».

В.Маркович уміщує знімки, які засвідчують його зустрічі з відомими українськими діячами мистецтва і культури, зокрема, з Андрієм Кузьменком («Скрябіним»).

А.Бортник як учасник організації «Видиво», котра представила в соцмережах унікальні фото- і відеоматеріали, зняті в нашому краї з допомогою квадрокоптера – літаючої камери, повідомив на персональній сторінці у Фейсбуці, що вдалося познімати своїм «чотирикрилом» і в Угорщині.

Ці нотатки не претендують на повноту огляду. Їх мета – заохотити кожного, хто ще не зареєстрований у соцмережах, долучитися до унікального інформаційного простору, в якому можна не тільки дізнаватися про інших, а й розповідати про себе, доносити іншим тільки вам відомі значущі новини. А відтак наповнювати життя новими важливими враженнями і почуттями.

 

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.