Радивилівці минулого вечора спостерігали незвичний місяць

Гало, РадивилівОсобливе враження такий незвичний місяць справив на школярів, які ще не вивчали астрономії. Ще б пак, у ніч на 2 лютого 2015 року над Радивиловом, де вдень була напрочуд сонячна погода, та й не тільки над Радивиловом стояв місяць, який не міг не привертати уваги: навколо нашого супутника Землі сяяло  велике – ні, точніше буде сказати – величезне коло, в яке наш погляд міг вставити більше двох десятків таких же місяців. Отож зранку школярі мали актуальну тему для обговорення: комусь побачилось, що в тій світлій зоні навіть щось літало…

А що ж таки було насправді? А насправді спостерігалося явище, яке астрономам добре відоме під назвою «гало». Гало – це явище суто оптичне, бо стає можливим у результаті заломлення світла та його відбиття в крижаних кришталиках і здебільшого спостерігається у перисто-шаруватих хмарах атмосфери.

Вчені засвідчують, що в нас, у тому числі в місті Радивилів, гало бачиться 70 – 120 разів на рік, але, як правило, ореол навколо місяця виникає невеликий, тому й залишається без наших емоційних реагувань. Поява гало часто-густо є прикметою на  те, що ось-ось похолоднішає, прийдуть вологі атмосферні фронти тощо.

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.