Радивилівці – у Венеції. Фото

Радивилівський районний будинок школяра, де директором Світлана Богданівна Сова, щороку організовує екскурсійно-туристичні поїздки для своїх вихованців, їхніх батьків, працівників закладу, а також для колег-педагогів міста.

За останні роки маршрути поїздок пролягали на новорічні свята в Івано-Франківськ і музей писанки міста Коломиї, на Закарпаття і на фестиваль Сакури в Ужгороді, були туристичні мандрівки в Дрезден, Прагу, Будапешт, Відень, Париж…

А нещодавно радивилівці повернулися з чергової поїздки. Місто на північному сході Угорщини Еґер запам’ятається своїми колоритними вуличками, а найбільше – своєрідним парком Долина Красунь. Була екскурсія по столиці Словенії Любляні. Зачарувала панорама міста з замком Град на високому пагорбі, старовинні будівлі і храми в центрі, річка Люблянка.

На ночівлю зупинялися в 50-тисячному містечку Крань біля підніжжя Юлійських Альп. Старе місто добре збереглося і славиться такими пам’ятками, як ратуша (утворена об’єднанням двох будівель різних епох і стилів, перша датується серединою XVI століття, друга збудована на початку XVII століття), середньовічна парафіяльна церква, залишки міських стін XV століття.

Венеція, радивилівці пливутьА далі шлях проліг до Італії, оскільки головною метою поїздки була славнозвісна Венеція. Під час екскурсії пливли на яхті до центральної частини міста, розташованої на острові, гуляли площею Сан-Марко з її видатними пам’ятниками старовини Наталія Бідюк, Радивилів(собор ІХ – ХYІ ст., палац Дожів, вежа Сан-Марко), милувалися Венеціанською лагуною Адріатичного моря, Гранд-Каналом, каталися на гондолах, фотографувалися. Попри високі ціни, купували на згадку маски, сувеніри, куштували неперевершене італійське морозиво.

Наступного дня відвідали тихе (на відміну від Венеції) словенське містечко Блед з мальовничим гірським озером. На крутій прибережній скелі привертає увагу екзотичний старовинний замок. Каталися по озеру на човні з веслярем, плавали на острів, де розташована церква Вознесіння Діви Марії, і дзвонили в дзвін, загадуючи бажання, милувалися гірськими пейзажами. Не упустили нагоди посмакувати відомим словенським тістечком – «Крем-резина».

Дорогою туди й назад випало проїздити нічними центральними вулицями Будапешта і їхати вздовж нічного Дунаю.

Незважаючи на втому довгої дороги, всі повернулися з великою кількістю позитивних емоцій та незабутніх вражень.

Наталія МЕЛИХ.

venecia-1 Венеція Венеція туристи Радивилів, будинок школяра

Наталя Мелих

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.