Радивилівець і в Києві став найкращим

Роман Пастух, РадивилівськийУ Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму та Всеукраїнського конкурсу досягнень юних зоологів і тваринників. Радивилівець із села Пляшева став найкращим.

Захід проводився з метою підтримки обдарованої молоді, підготовки її до активної участі в сучасному суспільному житті в добу науково-технічного прогресу. Рівненщину представляли 7 переможців обласних етапів конкурсів та заочного відбору Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму та Всеукраїнського конкурсу досягнень юних зоологів і тваринників з Дубенського, Здолбунівського, Гощанського, Рівненського, Радивилівського районів.

Честь Радивилівського району у Києві відстоював Роман Пастух, учень 9 класу Пляшівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вихованець Радивилівської районної станції юних натуралістів. У напруженій боротьбі він здобув абсолютну перемогу в конкурсі за напрямом «Зоологія» та показав найкращий результат серед представників команди області.

Крім стендового захисту робіт, для учасників фіналу конкурсів були проведені екскурсії лабораторіями Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, майстер-класи, зустрічі з науковцями.

Делегація Рівненщини взяла участь у благодійній акції „Подарунок воїну”.

На конкурсі Роман Пастух презентував роботу з дослідження птахів в околицях села Коритне під час осінньої міграції.

У процесі проведення обліків було виявлено 60 видів птахів з 10 родів та 26 родин. Серед них обліковано чотири види, занесені до Червоної книги України, – це хижі птахи: лунь польовий та змієїд, а також представник горобиних – сорокопуд сірий та представник гусеподібних – гоголь. З них два види, лунь польовий та сорокопуд сірий, є осілими птахами цієї території, а два інших були обліковані під час їх міграції.

Варто зазначити, що такі дослідження на території Радивилівського району були проведені вперше і відбулися завдяки тісній співпраці педагогів станції юних натуралістів із своїми випускниками, які навчаються у вищих навчальних закладах біологічного профілю.

Так, велику допомогу у визначені птахів Пастуху Роману надав колишній вихованець райСЮН, а нині студент четвертого курсу біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Петро Гринюк.

Також хочеться подякувати керівникам Пляшівської ЗОШ І-ІІІ ст. Інні Данилішиній таРадивилівської  районної Станції юних натуралістів Наталі Налєво, які вміло налагодили співпрацю закладів.

Віталій Шуст, керівник гуртків Радивилівської районної станції юних натуралістів.

(Газета «Прапор перемоги», Радивилів, 27.02.2015).

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.