Радивилівець і в Києві став найкращим
У Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді МОН України відбувся фінал Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму та Всеукраїнського конкурсу досягнень юних зоологів і тваринників. Радивилівець із села Пляшева став найкращим.
Захід проводився з метою підтримки обдарованої молоді, підготовки її до активної участі в сучасному суспільному житті в добу науково-технічного прогресу. Рівненщину представляли 7 переможців обласних етапів конкурсів та заочного відбору Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму та Всеукраїнського конкурсу досягнень юних зоологів і тваринників з Дубенського, Здолбунівського, Гощанського, Рівненського, Радивилівського районів.
Честь Радивилівського району у Києві відстоював Роман Пастух, учень 9 класу Пляшівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, вихованець Радивилівської районної станції юних натуралістів. У напруженій боротьбі він здобув абсолютну перемогу в конкурсі за напрямом «Зоологія» та показав найкращий результат серед представників команди області.
Крім стендового захисту робіт, для учасників фіналу конкурсів були проведені екскурсії лабораторіями Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, майстер-класи, зустрічі з науковцями.
Делегація Рівненщини взяла участь у благодійній акції „Подарунок воїну”.
На конкурсі Роман Пастух презентував роботу з дослідження птахів в околицях села Коритне під час осінньої міграції.
У процесі проведення обліків було виявлено 60 видів птахів з 10 родів та 26 родин. Серед них обліковано чотири види, занесені до Червоної книги України, – це хижі птахи: лунь польовий та змієїд, а також представник горобиних – сорокопуд сірий та представник гусеподібних – гоголь. З них два види, лунь польовий та сорокопуд сірий, є осілими птахами цієї території, а два інших були обліковані під час їх міграції.
Варто зазначити, що такі дослідження на території Радивилівського району були проведені вперше і відбулися завдяки тісній співпраці педагогів станції юних натуралістів із своїми випускниками, які навчаються у вищих навчальних закладах біологічного профілю.
Так, велику допомогу у визначені птахів Пастуху Роману надав колишній вихованець райСЮН, а нині студент четвертого курсу біологічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Петро Гринюк.
Також хочеться подякувати керівникам Пляшівської ЗОШ І-ІІІ ст. Інні Данилішиній таРадивилівської районної Станції юних натуралістів Наталі Налєво, які вміло налагодили співпрацю закладів.
Віталій Шуст, керівник гуртків Радивилівської районної станції юних натуралістів.
(Газета «Прапор перемоги», Радивилів, 27.02.2015).