Пристрасті навколо будівництва птахівничого комплексу в селі Срібне Радивилівського району

Минулого тижня широкого обговорення набули надруковані у ЗМІ статті щодо майбутнього будівництва нового птахівничого комплексу в с.Срібному.

 Розвиток галузі тваринництва на сьогодні є одним з джерел відродження села, створення робочих місць, збільшення надходжень до бюджету.
 
Тільки недавно ми переступили поріг радикальних перетворень. Шлях попереду ще довгий і складний. Агропромисловий комплексу району потребує подальшого розвитку. Ситуація склалась так, що підприємства обробляють землю, а розвитком тваринництва займаються одиниці. Об’єктивно оцінюючи ситуацію в сільгоспвиробництві району, хочу сказати, що розвиток галузі як в районі, так в області дає можливість перш за все відродити село, а також не менш важливо використати органіку для наших полів.

 Сьогодні в районі функціонує близько 50 сільськогосподарських формувань різних форм власності та з різною кількістю землі, що ними орендується, які утворились внаслідок реформування. Ними обробляється понад 33 тис. га ріллі. Тваринництвом займаються одиниці. Серед них такі підприємства як агрокорпорація ”Крупець”, ПП “Агро-Експрес-Сервіс”, ТзОВ СП “Славіом” та декілька малих фермерських господарств. Кількість працюючих на тваринницьких комплексах в рази більша, ніж в інших сільськогосподарських підприємствах, які зймаються тільки рослинництвом, що має сезонний характер.
За підсумками роботи агропромислового комплексу за 2013 рік виробництво валової продукції по всіх категоріях підприємств склало 551 млн. грн., що становить 105% росту до попереднього року. Всього по сільськогосподарських підприємствах району виробництво валової продукції склало 330 млн. грн., що становить 106% до минулорічного показника. В структурі виробництва валової продукції рослинницька продукція займає 61,7%, продукція тваринництва 38,3%.
Найбільше валової продукції серед сільгосппідприємств району вироблено в агрокорпорації “Крупець”, а це 159 млн. грн. або 48% до районного показника. Таке виробництво насамперед зумовлене розвитком галузі птахівництва.
Це підприємство постійно тримає курс на розвиток виробництва на основі впровадження нових інтенсивних технологій – як в галузі рослинництва, так і в галузі птахівництва. Постійні темпи нарощення виробництва досягаються за рахунок впровадження нових багатомільйонних інвестиційних проектів, що дозволило довести виробництво яєць за підсумками 2013 року до 137 млн. штук та понад 4 тис. тонн м’яса птиці бройлера. Такий стан справ в господарстві дає можливість щороку створювати нові робочі місця, збільшувати надходження до державного бюджету. Відповідно у 2013 році господарством перераховано до державного та місцевого бюджетів майже 11 млн. грн., в тому числі до Крупецької сільської ради більше 3 млн. грн., а це виплата заробітної плати лікарям, вчителям та сплата пенсій.
Щодо намірів нарощування виробничих потужностей агрокорпорацією “Крупець” шляхом будівництва нових площадок за новітніми передовими технологіями для вирощування курей-бройлерів, то саме такий підхід до справ дозволяє створити нові робочі місця, підтримати соціальну сферу, здійснити благоустрій на певній території.
Безумовно, будь-який масштабний проект потребує вивчення, обговорення, погодження з відповідними службами. Саме такої позиції і дотримується керівництво підприємства і тільки після всіх погоджень буде прийнято рішення щодо будівництва площадки.

Любов Черевко, начальник Радивилівського райуправління агропромислового розвитку.
 (Газета “Прапор перемоги” за 04.04.2014). 

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.