Радивилівські народні засідателі – з повноваженнями судді

Конституція України проголосила (ст. 124), що народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних. Народні засідателі під час розгляду і вирішення справ користуються повноваженнями судді. Нещодавно на сесії Радивилівської районної ради затверджено (за поданням Радивилівського районного суду) список народних засідателів. Це рішення було прийнято за погодженням з постійними комісіями районної ради. Строком на 4 роки народними засідателями затверджені:

Гаврищук Василь Дмитрович,

Голуб Ксенія Віталіївна,

Грисюк Ніна Федорівна,

Кропивська Ірина Володимирівна,

Мельник Оксана Олександрівна,

Рибалко Стефанія Миронівна,

Самосонова Наталія Олексіївна,

Сацик Лариса Василівна,

Хмель Віктор Дмитрович,

Ціпцюра Ніна Дмитрівна.

Нагадаємо законодавчу норму: суд залучає народних засідателів до здійснення правосуддя на час не більше одного місяця на рік. Їм виплачується винагорода і на них поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів (протягом часу виконання обов’язків зі здійснення правосуддя).

Які ж категорії справ слухаються за участі народних засідателів? Згідно зі статтею 234 ЦПК України, суд у складі одного судді і двох народних засідателів розглядає в порядку окремого провадження цивільні справи про:

  • обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи;
  • визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою;
  • усиновлення;
  • надання особі психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.