Радивилівські старшокласники-газетярі повернулися з перемогою із Волині

Дванадцять редакцій шкільних газет з різних регіонів України та з-за кордону приїхали до Луцька, аби перевірити свої сили у журналістиці. Восьмий міжнародний фестиваль шкільної преси «Яблунева гілка-2012» проходив з 4 до 6 травня. Команда Радивилівського загальноосвітнього ліцею (газета «Ліцеїст») у складі Ганни Крук, Анжели Косінчук і Анастасії Крук на чолі із вчителем-журналістом Володимиром Ящуком здобула диплом переможця за висвітлення екологічної тематики.

Дійством «керувала» Луцька гімназія №4 імені Модеста Левицького. Як розповів директор навчального закладу Олександр Мишковець, фестиваль такого рівня – єдиний в Україні.  До облцентру Волині з’їхалось 12 редакцій різних шкільних газет. Крім Радивилова, учасники приїхали із Хмельницького, Бродів, Маяків, Запоріжжя, Олександрії, Києва.

Луцьк представляли НВК №22 із газетою «Слово юного акваріуміста» та «Золоті комірці» гімназії №4. Крім того, участь у фестивалі блали гості із Німеччини, які готують свою шкільну газету.

У рамках «Яблуневої гілки» юні журналісти презентували свої видання, відвідали чимало культурних заходів у Луцьку, музей-садибу Лесі Українки у Колодяжному. Також вони побачили, як працюють справжні журналісти, представники радіо, телебачення та інтернет-видання.Радивилів, старшокласниці

Волинські журналісти провели майстер-класи юним колегам. Зокрема, вчили члени журі фестивалю: заслужений журналіст України Надія Гуменюк, редактор відділу політики газети «Волинь-нова» Володимир Лис та інші.

У вітальному слові учасникам фестивалю голова журі Надія Гуменюк коротко пригадала історію «Яблуневої гілки»: коли створювався фестиваль, у ньому брали участь лише луцькі шкільні газети, згодом почали з’їжджатися юні журналісти з усієї України, а нині фестиваль став міжнародним.

«Ми не шукаємо кращу газету, ми шукаємо краще в кожній газеті», ‒ мовила Надія Гуменюк. Також вона розповіла юним колегам про їхню майбутню професію: «Журналістика – це доля, це життя. Це те, що займає весь час».  

 

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.