Радивилівські театрали покажуть «Назара Стодолю»

Завтра, 8 листопада, на Рівненщині стартує обласний фестиваль театрального мистецтва «Палітра театральної осені», у якому візьме участь і народний аматорський театр Радивилівського районного будинку культури (режисер Степан Пізюр).

За словами організаторів, фестиваль проводиться з метою активізації роботи народних аматорських театрів, збагачення їх репертуару виставами національної класичної та сучасної драматургії, популяризації творчих надбань.

Проходитиме захід на сценічних майданчиках Острожчини і триватиме до 29 листопада.  Свій акторський талант покажуть народні аматорські театри і з Рівненського, Корецького, Березнівського, Гощанського, Острозького районів та міста Рівного.

«Острожчина – ніби мекка театрального мистецтва на Рівненщині, – розповіла начальник відділу управління культури і туризму Рівненської ОДА Галина Ковальчук. –  Саме там 1939 року були створені перші театри. Аби продовжити традицію, у 2013 році було засновано цей фестиваль, який проводиться раз на два роки. Тож цьогоріч культурний захід проходитиме вдруге. І знову на Острожчині, адже саме там аматорські театри – кращі».teatr

Як розповів кореспондентові Радивилів.info ветеран радивилівського театру Володимир Ступак, радивилівські артисти теж готуються до участі у фестивалі і зустрінуться з глядачами в Острозькому районному будинку культури 15 листопада о 17.30. Вони покажуть виставу «Назар Стодоля» за драмою Тараса Шевченка. Народний аматорський театр Радивилівського районного будинку культури цього року відзначає своє 40-річчя. Уперше звання «народного» отримав ще в 1975 році, коли будинок культури в Червоноармійську (Радивилові) був розташований у приміщенні колишнього костелу (нині вул. Почаївська). У листопаді 1976 року, 39 років тому, було урочисто відкрито будинок культури в новозбудованому приміщенні в парку, відтоді театр готує свої вистави тут. Виставу «Назар Стодоля», перш ніж її представляти на обласному фестивалі «Палітра театральної осені», радивилівські артисти покажуть місцевим поціновувачам мистецтва у Радивилівському РБК на наступному тижні – з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.