Радивилівські вибори за сприянням «десанту»

Залишається тиждень до виборів 27 березня владних представників у новоутвореній Радивилівській об’єднаній територіальній громаді (у складі Радивилівської міської і чотирьох сільських рад). І це проявляється у пожвавленні агітаційної кампанії, в інтересі до невеликого містечка Радивилова з боку впливових київських політиків.

Одна з партій запросила з концертом у Радивилівський районний будинок культури відомих співаків братів Дмитра і Назарія Яремчуків. У неділю в Радивилові зустрінеться з виборцями лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок, у понеділок запланований приїзд народних депутатів України, лідера радикалів Олега Ляшка і Андрія Лозового. На радивилівських стендах для оголошень з’явилися плакати кандидатів. Місцеві газети публікують агітаційні матеріали різних політичних сил, адже у виборах на Радивилівщині беруть участь представники 10 політичних партій.

З виборами міського голови Радивилова ситуація склалася доволі прогнозована: крім нинішнього керівника міста Миколи Карапетяна, на посаду претендують юрист Олег Бернацський і продавець-консультант Віталій Дідук. На попередніх виборах, 25 жовтня минулого року, кандидатів було п’ятеро, і треба віддати належне тим, хто програли переможцеві: у них вистачило самокритичності не виставляти повторно своїх кандидатур.

Олег Бернацський (саме так у документах нині зазначене його прізвище) відомий тим, що в минулому як представник Партії регіонів обирався депутатом і головою Радивилівської районної ради (мав тоді прізвище Бернацький), у 2011 році був призначений головою райдержадміністрації і працював один рік і один місяць. П’ять місяців тому на виборах змагався за посаду міського голови Рівного (мав тоді прізвище Ляшко), але виборці віддали перевагу не йому. Виставляв свою кандидатуру і на виборах народних депутатів України.

Віталій Дідук висунутий як кандидат від ВО «Свобода», він депутат Радивилівської міської ради, досвіду керівної роботи не має, на минулих виборах запропонував свою кандидатуру на посаду Немирівського сільського голови, однак програв…

Микола Карапетян обирається міським головою з 2002 року, тільки під час одних із чергових виборів йому пощастило йти безальтернативним кандидатом, в усіх інших випадках перемагав із відчутною перевагою дуже достойних суперників. Наприклад, 25 жовтня 2015 року за нього проголосували понад 80 відсотків виборців (2754 голоси) із тих, котрі взяли участь у голосуванні.

Радивилів, агітаціяНа 26 депутатських місць Радивилівської міської ради об’єднаної територальної громади «навантаження» вельми значне: на кожне місце претендують більш як 8 чоловік. Причому якщо на попередніх виборах своїх кандидатів зареєстрували 7 політичних партій, то тепер до них додалися місцеві організації партій ветеранів Афганістану, «Конкретних справ» і Аграрної партії України.

Важливо зазначити, що Радивилівська районна організація партії «Конкретних справ» добре проявила себе п’ять місяців  тому на виборах у Рівненську обласну і Радивилівську районну ради. Зокрема, на виборах у райраду здобула найбільше – 10 депутатських місць (усього депутатів у районній раді – 34). Ось і тепер у списку кандидатів у депутати Радивилівської міської ради бачимо прізвища депутатів Рівненської обласної ради директора підприємства Анатолія Грисюка (перший номер у списку) і лікаря Василя Стецюка, депутатів районної ради головного лікаря Радивилівської райлікарні Федора Стецюка, директорів підприємств Юрія Джуня, Юрія Вишніцького. Очевидно, такий стратегічний маневр може допомогти у завоюванні електорального поля.

Разом з тим є в списку парторганізації «Конкретних справ» і інші відомі прізвища: це начальник Радивилівського районного управління юстиції Галина Богун, завідуючий хірургічним відділення райлікарні Роман Василюк, заслужений працівник культури України Алла Комар, організатор і учасниця багатьох молодіжних заходів Оксана Чупіна, журналіст і літератор, автор книг про Радивилів Володимир Ящук, начальник Радивилівського відділення поліції Віталій Кеда, недавній голова Радивилівської районної ради Олександр Пастух, провідний лікар ветмедицини Радивилівської райветлікарні Омелян Іськів та інші.

Серед кандидатів – ветеранів війни в Афганістані такі активні в громадському житті люди, як викладач Василь Ярмусь (перший номер у списку), пенсіонери Віктор Вознюк, Іван Воронко, юрисконсульт Василь Гаврищук…

Крім названих осіб, першими номерами в кандидатських списках своїх парторганізацій стали Віталій Дідук («Свобода»), Михайло Ревко («Батьківщина»), Олег Ващук («Солідарність»), Петро Лисак (АПУ), Олександр Дідук («Опозиційний блок»), Микола Сиротинський (Блок Олега Ляшка), Василь Колесник («УКРОП»), Ігор Полетко («Прогрес»). У кандидатському списку –  5 голів райдержадміністрації (чотири колишніх і нинішній), 3 колишніх заступники голови райдержадміністрації, є чиновники її управлінь та відділів, є нинішні депутати міської ради, є зовсім молоді ініціативні люди.

Все це свідчить про те, що виборцям є з-посеред кого вибирати. Головне – аби вони проявили достатню активність і прийшли на виборчі дільниці наступної неділі, 27 березня.

 

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

1 Response

  1. Мирослав сказав:

    Концерт Олега Ляшка не відбувся – сказали що він захворів. А так хотілось получити настрій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.