Радивилівський дослідник – в “Історичній Волині”

Історична Волинь, Радивилів, В.ЯщукВеб-сайт «Історична Волинь» http://istvolyn.info/ перша на  території Україні регіональна електронна бібліотека, яка формується з 2007 року фахівцями бібліотек, архівів, музеїв Рівненської, Волинської, Житомирської, Хмельницької,Тернопільської областей, обласної бібліотеки ім. М. Горького м. Брест (Білорусь), Національної історичної бібліотеки України.

Історична Волинь у цьому проекті розглядається як частина території, яка охоплює адміністративно-територіальну одиницю колишньої Волинської губернії (1707 р.) і нинішніх Волинської, Рівненської, Житомирської, частини Тернопільської, Хмельницької областей, території Білорусії (Брестська обл.) і Польщі.

Метою проекту «Історична Волинь» є створення бібліографічної бази даних (ББД), та бази даних (БД) повнотекстових документів, які відображають відомості про історичну Волинь, надання  широкого доступу  до неї через мережу Інтернет,  з залученням джерельної бази обласних універсальних наукових бібліотек міст Житомира, Луцька, Рівного, Тернополя, Хмельницького, обласних краєзнавчих музеїв та обласних архівів  на засадах корпоративної діяльності  працівників цих установ.

Електронна бібліотека «Історична Волинь» посідає важливе місце в системі краєзнавчих інформаційних ресурсів про Велику Волинь.

Зокрема, в розділі «Дослідники Великої Волині» вже опубліковано близько 100 статей, які розповідають про таких відомих науковців і краєзнавців, як Микола Теодорович, Павло Жолтовський, Орест Левицький, Олександр Цинкаловський, Орест Фотинський (він був родом із села Батьків Радивилівського району), Ігор Свєшніков, Гаврило Чернихівський, Іван Пащук та інші. Є розповіді і про наших сучасників. Крім обширної біографії, подаються списки основних книг, праць, публікацій у наукових збірниках, журналах, газетах.

Нещодавно «Історична Волинь» вмістила й статтю про краєзнавця з міста Радивилів Володимира Ящука, автора книг «Радивилів. Краєзнавчі матеріали», «Радивилів у перегуках віків», «Слова», численних публікацій у збірниках науково-краєзнавчих конференцій, інших виданнях.

Ознайомитися з цією статтею про нашого земляка можна тут: http://istvolyn.info/index.php?option=com_content&view=article&id=5452:2015-04-03-06-25-54&catid=36&Itemid=43

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.