Радивилівський фестиваль «Родинне коло» об’єднує людей піснею. Фотозвіт (понад 20 знімків)

16 листопада, в неділю, у Радивилівському будинку культури відбувся районний фестиваль родинного мистецтва «Родинне коло»

Все на землі починається з любові. З любові народжується сім’я, з любові народжується дитя, з любові народжується все прекрасне на землі. З любові народжується пісня. Пісня зближує і споріднює людські душі, а ще оновлює і прикрашає наше буденне життя.

Фестиваль «Родинне коло» проводився як благодійна акція. Всі, хто прийшли на цей захід, внесли кошти для допомоги родині Кузнецових, син яких хворий і потребує постійного серйозного лікування та реабілітації за кордоном.

Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Тетяна Шуст розповіла про значення фестивалю, який проводився вже всьоме, і зазначила, що всім сімейним колективам і дуетам, які візьмуть участь у ньому, буде вручено книги «Радивилів у перегуках віків» Володимира Ящука з автографами автора.

Тетяна Шуст Радивилів

Присутні в заповненому залі щирими оплесками зустрічали талановиті родини, які живуть поряд з нами і в оселях яких оселилась не лише любов, а й пісня, яка веде їх по життю і оберігає від життєвих незгод.

Першим у родинне коло було запрошено талановитого хлопчика Марка Галича, який зростає у великій, дружній родині священика отця Василя з села Опарипси, а виступав хлопчик разом з бабусею Олесею, братиком Іллюшею, з двоюрідною сестрою Юлею і її чоловіком Тарасом. У цій родині шанують духовні чесноти, українські звичаї і традиції. Люблять і співають українські пісні. Матушка Олеся керує церковним хором, співає в любительському об’єднанні «Калинонька». Марко –активний учасник художньої самодіяльності в школі, клубі і в РБК.

священик Галич Опарипси

Затим співали Людмила Орищина з донькою Лізою. Людмила Миколаївна працює в районній державній адміністрації, бере активну участь у житті міста. Любов до української пісні передає своїй донечці. Ліза – активна, життєрадісна, має багато друзів, навчається в школі мистецтв, співає у вокальному ансамблі «Веселі нотки », але давно мріяла вийти на сцену разом з мамою.

Людмила Орищина Радивилів

У родині Марії Панасюк із села Іващуки знають пісень без ліку. Шанують українську пісню і вміють співати. Марія Василівна – керівник ансамблю української пісні. Цей колектив добре знають у районі і за його межами. А співала Марія Панасюк із швагром Іваном Станіславчуком.

Марія Панасюк Іващуки Радивилівського району

Рід,  рідня, родина – це не лише слова, які мають один корінь, а й люди, які мають одне коріння. Яких об’єднує пам’ять родоводу, сімейні традиції, родинні свята. На сцені в Радивилові свою творчість дарували й Ганна Мартинюк з племінником Володимиром Круком і його донькою Ангеліною, з племінницями Валентиною і Тетяною і їх доньками Яною та Іриною. У цій великій родині співають усі, і коли збираються разом, обов’язково співають українські народні пісні. Ганна Мусіївна – солістка народного хору, народного ансамблю «Забава» РБК, активна учасниця художньої самодіяльності клубу села Опарипси, співає в церковному хорі. Завдячуючи саме їй і пан Володимир прийшов співати в народний хор.

Ганна Мартинюк Опарипси Забава Радивилівський районПродовжив родинний концерт вокальний дует Ніни і її доньки Ірини Тайструк. Ірину знають у районі як талановиту вокалісту, керівника вокальних ансамблів. Любов до мистецтва своїм дітям і онукам передає Ніна Михайлівна , яка закохана в народну пісню. Разом з Іриною співають у церковному хорі, бо церковний спів – це атмосфера неба, а музика – одна із найвеличніших, найкращих дарів Творця.

Ірина Тайструк Радивилів солістка

Щирими оплесками зустрічали глядачі найменших учасників фестивалю – Оленку і Назара Хамраханових, які заспівали пісню «Капітоха».

Хамраханов РадивилівГанна Джус і Галина Котик з села Іващуки – свахи. Але головне – вони справжні берегині сімейного вогнища, вони прожили нелегке життя, сповнене важкою працею, недоспаними ночами. І в радості, і в горі їм завжди допомагала українська пісня.

Зарічне Радивилівського району

 

Братові Сніжана Горобець та Надія Романюк – із села Гаї-Лев’ятинські. Доля звела їх в одній родині, де порозумітися допомогла пісня. Молоді, енергійні, запальні, талановиті, усьому дають лад.

Гаї Левятинські Радивилівського районуЩе один творчий дует.  Мирослава Михайлова – викладач Радивилівської школи мистецтв. Музика для неї – не лише захоплення, а й професія. До мистецтва долучає і двох своїх дітей. Разом співають на родинних святах. А на великій сцені удвох із донькою Оленою виступали вперше – з піснею «Сорочка мамина».

Мирослава Михайлова Радивилів

Кажуть, кохання – це висота. Висота моральна, духовна, творець усього доброго, піднесеного, світлого. Коли кохаєш, то таке багатство відкриваєш у собі,  що й не віриться… Саме таке кохання з’єднало молоде українське подружжя – Романа та Оксану Мельників із села Березини. Роман навчається у Волинській духовній семінарії, Оксана закінчила Рівненське музичне училище, грає на баяні. Вони теж співали, і спавали дуже задушевно й окрилено.

Березини Роман МельникЛіля і Марійка живуть у мальовничому селі Пустоіванне, співають у вокальному ансамблі « Джерельце ». Ще одна учасниця цього тріо Діана, двоюрідна сестра, живе і працює у Львові.

Пустоіванне

Далі запросили на сцену Катерину Войтюк з донькою Аліною. Катерина Миколаївна працює завідуючою клубом с.ела Добривода. Своїм творчим вогником уміє запалити і заохотити дітей. Тому і свою доньку з дитинства виховує в любові до музики, до мистецтва. Обоє – активні учасниці художньої самодіяльності.

село Добривода ВойтюкГарно сприйняли глядачі й виступ сестер Яни та Віри Додь із села Підзамче. Дівчатка виросли в багатодітній родині. Творчі, співочі, гарні, їхнім талантом захоплюються односельчани, вони не раз виступали на районній сцені.

село Підзамче Додь

В сім’ї Просоліних Миколи і Руслани, які живуть у селі Бугаївка, дві доньки – Ксенія і Даша. Вони змалечку виступають на сцені. Ксеня – солістка клубу села, учасниця народного аматорського вокального ансамблю естрадної пісні РБК, Даша – учасниця вокального ансамблю « Карамельки» районного будинку школяра. Мама любить сімейний затишок, уміє смачно готувати, випікати апетитні тортики, організовувати сімейні свята. Фестиваль щиро вітав співаків маму Руслану з доньками.

село Бугаїівка ПросоліниСестри Воронюк Віта, Альбіна та Ірина – гордість родини , мамина надія і опора. Мають безліч талантів: співають, декламують, танцюють, активні учасниці художньої самодіяльності клубу села Перенятин. Їх талант оцінили й глядачі Радивилова.

село Перенятин Воронюк

Цікаво виступили Володимир та Орися Кот – вони виконали «Баладу про повстанців». Сімейне життя цього подружжя –це яскравий вогонь домашнього затишку, це міцний фундамент, який тримається на любові, праці і музиці. Володимир – юрист , але не полишає займатися музикою, грає на гітарі, керує вокальним квартетом ЦРЛ. Дружина Орися в усьому підтримує чоловіка. Найбільша радість родини – синочок. Це їхня розрада, їхня надія.

Радивилів КотСподобався всім і спів сестер Марії та Галини Мельник. Народилися вони в селі Боратин у багатодітній родині. У сім’ї підростало восьмеро дітей. Любов до пісні успадкували від мами Лідії. Сьогодні сестри живуть і працюють у Радивилові, мають власні сім’ї, виростили дітей , тішаться онуками. Зараз Галина та Марія співають у любительському об’єднанні ” Надвечір’я “.

Радивилів Надвечір'я

«Мій отчий дім, де всі стежки мої Веселками ясними перевиті, Де у садах співають солов’ї, Де шлях в світи лежить в високім житі», –  такими словами було представлено сімейний ансамбль: Ольга Шпес з мамою Антоніною та донькою Ксенією. Ольга Антонівна очолює міський центр культури і дозвілля. Щодня у вирі творчості. Мама все життя іде пліч-о-пліч з піснею, це її захоплення, її відпочинок. Співала в народному аматорському хорі РБК. А Ксенія на сцені співає з чотирьох років.

Радивилів ШпесНаступними запросили на сцену представниць родини Кімєєвих – це мама Світлана з донькою Марійкою. У цій сім’ї не лише панують любов, злагода і взаєморозуміння, а й почесне місце займає музика. Світлана очолює клубну установу села  Хотин, викладає музику в Рідківській школі. Марійка навчається в Радивилівській школі мистецтв гри на скрипці, активна учасниця художньої самодіяльності як у школі, так і в селі.

село Хотин Кімєєви

Сім’я – це найдавніший устрій на землі. Щаслива сім’я – це тиха гавань, яка дає почуття захищеності і безпеки. А чи є насправді рецепт сімейного щастя? Як на мене, це – любов, повага і взаєморозуміння. Прикладом цього може слугувати християнська родина Тимофія та Наталії Муликів. Це подружжя виховує шістьох дітей. Володимир, Леонід, та Яна-Наталі – рідні діти, а чотири роки тому сім’я прийняла ще трьох діточок – Миколу, Анастасію і Дмитра, яких люблять і доглядають як своїх. А зовсім недавно прийняли багатодітну сім’ю переселенців зі сходу України. Доброта, милосердя, любов – найбільші чесноти цієї родини. Тож неспроста для виконання на сцені вони вибрали пісню «Сім’я – колиска”.

Баранне, МуликиПісні – як люди, і кожна свою долю має, і кожна свою долю творить… Це стосується і людей. Так можна сказати і про Олену Левчук і трьох її доньок. Олена – медик за професією, старша донька Анна закінчила музичну школу, співає в зразковому ансамблі «Барвінок» РБК. Софія полюбляє спорт, займається легкою атлетикою. Найменша Олександра любить малювати. Пісня дає їм крила. В цій родині вміють і люблять співати. Це великий спадок, який вони передають від покоління до покоління.

село Крупець ЛевчукРадивилів, РБК, фестиваль

Швидко минули дві години фестивального концерту. Хочу подякувати через видання «Радивилів.info» всім родинам, які взяли участь у нашому фестивалі. Хочеться вірити, що « Родинне коло» об’єднало всіх нас, що разом ми стали міцніші, згуртованіші, добріші один до одного. Милосердя – найвища чеснота тут, на землі, і кожна родина, яка виходила на цю сцену, і всі присутні в залі підтримали родину Кузнецових, їх сина Олександра. Хай Господь береже ваші родини, посилає здоров’я, а в домі панують любов, злагода, сімейне тепло.


Алла Комар, художній керівник Радивилівського районного будинку культури, заслужений працівник культури України.

Фото Володимира Ящука, кореспондента «Радивилів.info».

(Для збільшення фото

натискайте на ньому вказівником –

лівою клавішею комп’ютерної мишки).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

3 коментарі

  1. Григорій Комар сказав:

    Дякую творчому колективу районного будинку культури за теплу родинну атмосферу, яка панувала впродовж всього фестивалю, за щирі емоції, піднесений настрій, що подарували нам учасники. Доки в Україні живуть такі творчі, самобутні, талановиті родини – в України є майбутнє. З глибини народної криниці, До дочки від мами “з уст в уста”, Легша мрії, та міцніша криці, Лине пісня мамина свята.

  1. Листопад 23, 2014

    […] 16 листопада, в неділю, у Радивилівському будинку культури відбувся районний фестиваль родинного мистецтва «Родинне коло» […]

  2. Грудень 18, 2014

    […] […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.