Радивилівський рок-гурт “Fight For Future”: куди виведе стежка?
Уже більше чотирьох років існує радивилівський рок-гурт “Fight For Future” («Борись за майбутнє»). І вже став доволі помітним серед колективів такого музичного напрямку в Україні. Склад гурту дещо змінювався, але це не збило зі стежки творчого самоутвердження.
Наприклад, про автора слів і музики Георгія Лошакова опублікована довідка на сайті Львівської обласної філармонії, адже нині він викладає по класу флейти у Львівській середній спеціальній музичній школі-інтернаті ім. С. Крушельницької. Лауреат всеукраїнських конкурсів, учасник міжнародного музичного фестивалю «Віртуози». Учасник «Доплер-секстету» під керівництвом Андрія Карпяка. Брав участь у гастролях у таких країнах, як Греція (Салоніки), Польща (Ельк, Красічин, Сандомир, Катовіце), Швейцарія (Базель, Берн) та багатьох містах України. Георгій закінчив Рівненське державне музичне училище у класі Богдана Прищепи Богдана та Львівську національну музичну академію ім. М. Лисенка у класі доцента Андрія Карпяка. Мають свої сторінки «В контакті» учасники гурту Тарас Шелест і Віктор Харчук, тож регулярно інформують про виступи колективу, публікують пісні та посилання на інтерв’ю рок-гурту.
Одне з тернопільських Інтернет-видань (cikavo.te.ua) поцікавилося: «Своєрідним мейнстримом в останній час серед молодих людей, яким смакує рок, стало створювати власні рок-колективи, які зазвичай не мають стимулів, аби жити й розвиватися надалі. Що для вас було головним стимулом на початку діяльності гурту? Що дало наснаги грати 4 роки – адже це таки чимало?» На що музиканти відповіли: «Мейнстрим був і буде, не вважаємо це негативною рисою, навіть гурти, що проіснували короткий час, залишають після себе слід, можливо, не завжди хороший. Проте слухач може в такому випадку розвивати свій естетичний смак і направду вибирати найцікавіше. Хочеться побажати таким гуртам бути наполегливішими – без зусиль нічого не прийде саме по собі. Щодо нас самих, то створення проекту F.F.F. було результатом пошуку, втілення та вираження свого внутрішнього світу».
Пояснимо: ме́йнстрим (англ. mainstream — основна течія) — термін, що позначає переважний напрямок у певній області (науковій, культурній, медійній тощо) для певного періоду часу. Часто вживається для позначення яких-небудь «офіційних», масових тенденцій у культурі, мистецтві для контрасту з альтернативою, андеграундом, немасовими, елітарними напрямками.
Думка учасників гурту про свій альбом «Відкрий очі»: «Це наш перший досвід масштабної студійної роботи. Важко переоцінити нашу радість після того, як ми тримали перші диски в руках. В епоху Інтернету, думаю, досить цінною є можливість дістати з полички платівку та просто відчути її, адже, заливши треки просто в мережу, ми просто нівелюємо стільки вкладеної праці. Безперечно, задоволення то недешеве – випустити платівку, але варте того».
До речі, в Інтернеті музиканти таки викладали деякі свої речі: «Ти на ранах» (лірика: Лошаков Г.Б., музика: Лошаков Г.Б. , Шелест Т.Р. , Харчук В.В.), «Відкрий очі» (лірика: Лошаков Г.Б., музика: Лошаков Г.Б. , Харчук В.В. , Шелест Т.В.), «Інтро» (музика: Лошаков Г.Б. , Харчук В.В. , Шелест Т.Р.). Із свіжих подач, посилання на які можна знайти «В контакті»: «Авалон», «Вставай з колін», «Зло», «Слова», «Розбивай мої мрії».
У Тернополі після виступу радивилівського гурту його музикантів запитали: «Ви часто виступаєте для публіки в українських містах. А як вас сприймають на рідній сцені в Радивилові?» Відповідь гурту «Fight For Future»: «Як не дивно, вдома ми граємо не часто, після кількох організованих концертів не надто є бажання робити нові. На жаль, немає приміщення, яке можна було б використати в таких цілях. Надіємось, що найближчим часом така можливість з’явиться, ми завжди раді пограти для рідного міста. Щодо публіки, то вона завжди радує теплим прийомом».
Підготував Влас Надчицький.