Радивилів: місто – як велика читальня!

Красивим почерком залишає нам враження на згадку про себе свято книги-2021.

Атмосферна і масштабна подія «Час читати», організована Радивилівською міською радою, проклала дорогу в нашу громаду відомим митцям слова, якими щедро обдарована українська земля.

На творчий діалог з шанувальниками книг та любителями читання у нашому містечку зібрались біля пів сотні відомих і популярних поетів та прозаїків, літературознавців. Цікаво, що дехто з них щойно відкрив для себе Радивилів і 24 вересня впевнено поповнив коло читачів-шанувальників з числа місцевих жителів. А декотрі майстри пера тут є справжніми кумирами, бо неодноразово приїздили з творчими презентаціями. А, відтак, для значного кола радивилівців тепер впізнавані і улюблені. Їх книги точно зберігаються в багатьох домашніх бібліотеках містян.

Крім того, що кожен автор мав нагоду представити літературні напрацювання, провести ознайомчу презентацію найновіших видань, учасники книжкової толоки охоче долучились до виїзних зустрічей з педагогами та учнівством в освітні заклади громади. Мета такого спілкування – підсилити цікавість дітей до читання, адже ніщо так не стимулює юне покоління взяти книгу до рук, як безпосередня розмова з тими, хто її творять. Тож книжкова толока – це завжди ще й популяризація сучасного українського чтива.

Упродовж дня проводились виставки (зокрема, найкращих робіт вихованців художнього відділу школи мистецтв), дискусії, презентації видань, ярмарок-продаж друкованого асортименту від популярних українських видавництв та автограф-сесії.

Відповідно до програми свята, урочисте відкриття книжкової толоки проходило на сцені Радивилівського міського будинку культури. Організатори передбачили й врахували всі карантинні обмеження: відвідувачі та гості перебували, як правило, в захисних масках. Також було передбачено розміщення глядачів у залах у шаховому порядку – задля збереження безпечної дистанції.

Почесних гостей одними з перших вітало яскраве сузір’я дитячих талантів громади – зразковий оркестр будинку школяра, вихованці вокальної студії будинку культури. Від імені міського голови до шановної письменницької спільноти звернувся керуючий справами виконавчого комітету Радивилівської міської ради Сергій Гуща. Він зазначив: до естафети книжкових толок міська громада долучилась одна з перших на Рівненщині. Адже є усвідомлення глибокої значущості такої події, особливо в контексті виховання підростаючого покоління. Володимир Ящук, книга, Радивилів у перегуках віківНа добрий спомин про подію, головним орієнтиром якої стала книга, кожному учаснику міською радою було підготовлено історичне видання «Радивилів у перегуках віків» авторства місцевого краєзнавця-дослідника, члена НСЖУ Володимира Ящука.

Подальше спілкування з митцями слова відбувалося на заздалегідь визначених дискусійних майданчиках. У залі міського будинку культури зустріч із читачами проводили Дара Корній (презентація роману «Троян-зілля» за участю психологині Зоряни Кручак; «Незручні теми в літературі»); Володимир Шовкошитний (презентація нових книг видавництва «Український пріоритет»); Микола Зубков (презентація нецензурованого «Кобзаря»; «Шевченко без купюр»); Віктор Янкевич, Анна Хома (спілкування на тему «Як тексти стають художніми творами»); Остап Осмир, Володимир Лис, Надія Гуменюк ( «Про потребу філософії в текстах»); Валентина Люліч, Марія Чумарна («Коди української ідентичності), а також Любов Відута, Людмила Когут.

В актовій залі Радивилівської школи мистецтв імені Германа Жуковського було облаштовано локацію для спілкування з наймолодшими. Тут виступили письменники, які пишуть цікаві дитячі книги. Серед них – Оля Вовк, Любов Відута, Іванна Подольська, Леся Кічура, Олександр Зімба, Любов Пшенична, Тетяна Яремчук.

У глядацькій залі малого будинку культури (кінотеатру) зустріч із читачами проводили Марія Чумарна, Наталія Гумницька, Микола Зубков («Мовна норма, культура українського слова та проблеми термінології»); Іванна Подольська («Про українсько-білоруські контакти на основі перекладів книг Зенона Позняка»); Анастасія Нікуліна, Олег Бакулін («Жертва хайпу чи кумир мільйонів. Розмова за книгою «Більше нікому»); Олена Лотоцька, Андрій Аркан («Що варто кодувати в текстах»); Сергій Синюк («Історико-авантюрні романи: вчора, сьогодні, завтра»).

У залі для урочистих подій відбулись поетичні одкровення за участю Людмили Пуляєвої, Івана Гентоша, Романа Коржика; про рими на всі випадки життя на прикладі власної творчості розповіли Оксана Лозова, Галина Фесюк, Юрій Кархут, Оксана Карнага; учасниками блоку «Квартет з віршами» стали Оксана Маїк, Любов Долик, Мирослава Милян, Галина Гнатюк. Яку потужну енергетику несе в собі громадянська поезія, присутні відчули з виступу нашого земляка з м.Дубна Миколи Тимчака.

Щиро подяку всім і кожному, хто долучився до цієї великої міської події організаційно, матеріально, духовно, висловила Марія Браславець, членкиня оргкомітету книжкової толоки:

– Феномен книжкових толок створила унікальна жінка з великим серцем і душею Любов Хомчак. Цими днями минає рік, як вона відійшла у засвіти. Але її справа продовжує жити. Духовні зерна цього явища проросли у багатьох куточках України. Тішить, що наш Радивилів був одним з перших містечок, де з легкої руки Любові Хомчак у 2007-му році було проведено свято книги. Цей день об’єднав, згуртував поціновувачів друкованого українського слова. Організація цього свята є не що інше, як велика громадська толока. Це є показником розвитку рівня людської свідомості, зрілості суспільної думки.

Нині почесну справу Любові Хомчак продовжує Тетяна Пилипець, директорка Львівської обласної бібліотеки для молоді. Під її наставництвом продовжує свої візити у великі й малі міста книга, яка входить у людське життя з раннього дитинства, і до якої ми звикаєм, як до повітря, яким дихаєм, як до сонця, яке гріє.

Наталія ЯНЧИН. Фото представлені на сторінці «Радивилів – Radyvyliv» («Фейсбук»).

Радивилів, свято книги

У першому ряду (зліва направо): Олена ЛОТОЦЬКА, Микола ЗУБКОВ, Любов ПШЕНИЧНА, Володимир ЯЩУК (журналіст), Микола ТИМЧАК, Галина ГНАТЮК.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.