Радивилів – на Міжнародному медіа-фестивалі

З 4 по 7 вересня у Харкові проходив ХІ Міжнародний медіа-фестиваль «Дитятко». Телефестиваль уже одинадцятий рік поспіль збирає талановитих дітей з усього світу. Цього року на фестиваль було надіслано понад 1500 робіт з 98 країн світу. Україну представляли роботи з усіх областей. Оцінювало роботи конкурсантів міжнародне журі з Німеччини, Ірану,  Білорусі, Фінляндії, Індії, України. У складі дитячого журі – школярі з Румунії, Туреччини та України. Урочисто дав старт ХІ ювілейному фестивалю «Дитятко» президент фестивалю та його засновник , голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Команда «Радодрайв» Радивилівського НВК «Школа №1 – гімназія» подала декілька творчих робіт для участі у фестивалі, але фіналістами стали в особливій номінації «Місцеве самоврядування – це ми!». Партнером у цій номінації виступає Рада Європи, яка підтримує популяризацію діяльності органів місцевого самоврядування, підвищення інтересу підлітків до розвитку демократії та стимулювання молоді до більш активної участі у житті своїх громад. На фестивалі школярі НВК презентували фільм про вперше організований у Радивилові загальноміський  квест для молоді громади «Скарб Радзивіла», який став гідним подарунком місту з нагоди 455-ї річниці з дня його заснування.

Розпочалася чотириденна івент-програма XI Міжнародного медіа-фестивалю «Дитятко» урочистим відкриттям фестивалю в клубі «Болеро» , де на гостей чекала насичена розважальна програма за участі наймолодшого діджея Харкова DjMEGERA та показ мод від дитячого трендсеттера України Аніти Даніелян. Також учасники відвідали майстер-клас Олександра Шевцова «Режисерська майстерність. Як утримати увагу глядача», завітали на презентацію книги мистецтвознавця Володимира Миславського «Перше десятиліття кінематографічної творчості Олександра Довженка», яка проходила  в інформаційно-виставковому центрі  «Бузок» та приурочена 125-й річниці з дня народження великого українського режисера.Традиційним завершенням першого дня медіа-фестивалю “Дитятко” стало вечірнє багаття (під час якого гості та учасники фестивалю обмінювалися контактами, знайомилися, робили спільні селфі) та запальні танці  учасників під час виступу гурту “HeartBeatBrassBand”.

Другий день фестивалю був насичений цікавими майстер-класами та лекціями від провідних режисерів, операторів, акторів. Експерт Академії спроможності громад та Тернопільської кінокомісії, Регіональний координатор Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Dokudays UA в Тернопільській області Володимир Ханас під час свого майстер-класу розповів про те, як заручитися підтримкою кінокомісії, щоб виграти проєкт. Майстер-клас на тему “Магія слова” провів член журі медіа-фестивалю “Дитятко”, співзасновник Громадського радіо Андрій Куликов. Виступив Олександр Сіроус – викладач анімації в студії «Цвітна капуста» та AcademyofVisualArts, школярі дізналися про  медіа-мистецтво та VR-анімацію, історією анімації та її різновидами, використанням 3D анімації в рекламі, масовій та фестивальній, сфері відео-арту, театральних перформансах та відеоінсталяції. Режисер з Білорусі Наталія Морозова провела для молоді майстер-клас з акторської майстерності. Майстер-клас був спрямований на розвиток уяви, пластики рухів і розминку артикуляційного апарату. Діти виконували практичні завдання, опановували ази мистецтва перевтілення. Цікавою та захоплюючою стала авторська лекція Дар’ї Зіборової про виникнення перших цивілізацій. На думку фахівця з філософської антропології та філософської культури, ця тема може бути дуже вдалою для подальшого дослідження у відеопроекції. Режисерка Катерина Балабай розповіла про зйомки дитячого мюзіклу “Дроніни Мандрони”, що відбувалися на Слобожанщині, а також поділилася секретом успішного кастингу претендента на акторську роль.

Більше дізнатися про Харків юнаки та дівчати змогли під час оглядової екскурсії центральною частиною мегаполісу. Школярі побували на майдані, що має форму лабораторної колби; познайомилися з харківським Гарвардом; дізналися про місцевий будинок із химерами; приготували страву разом із Вернадським та заспівали із Шульженко. Яскравим завершенням  дня стало феєричне шоу білих китів та дельфінів і фотографування на найбільшій площі в Європі.

Третій день фестивалю розпочався авторським воркшопом Таї Кабаєвої “VR ArtKids”. Режисерка анімації, VR-artist, медіа-художниця та арт-менторка завітала до Харкова, аби розповісти про можливості VR-технології в контексті мистецтва та art-проектів. Заключний майстер-клас «Громадянська журналістика і блогінг» на медіа-фестивалі провела Катерина Яресько, завідувач кафедри управління соціальними комунікаціями ХНЕУ ім. С.Кузнеця. Майбутніх блогерів експертка закликала відповідально ставитися до поширення будь-яких матеріалів, адже якщо блогер стає джерелом фейків – то це крах для його репутації. Розповідала Катерина Яресько і про типи інформації та її джерела, про можливості розширення тематичного діапазону для авторських публікацій і створення унікального продукту шляхом аналізу та узагальнення інших інформаційних продуктів.

Юні медійники побували в гостях у авіаторів Харківського аероклубу імені В.Гризодубової, де здійснили екскурсію музеєм авіаційної техніки. А переможців номінації «Наше мирне небо» було нагороджено польотами на гвинтокрилі Мі-2.

В останній день Міжнародного дитячого телефестивалю «Дитятко» учасники радісно ознайомилися з однією із візитних карток міста – Центральним парком культури і відпочинку, який цілком заслужено називають «Харківським Діснейлендом». Випробували найпопулярніші атракціони парку та відчули справжній викид адреналіну на американських гірках, відвідали кімнату жахів та покатались на найбільшому колесі огляду в Україні, висота якого 55 м.

7 вересня пройшла церемонія нагородження переможців у Харківській обласній філармонії. Переможці у номінаціях отримали різноманітні призи, серед яких відеокамери, ноутбуки, проектори, смартфони.

Фестиваль «Дитятко» залишив особливий слід у серцях учасників. Він подарував нам нових друзів, навчив бути сміливими та креативними. З собою ми привезли величезний багаж знань та навичок, які допоможуть ставати нам ще кращими та активно брати участь у житті школи, міста, громади.

Софія МУДРИК, учениця 10 класу Радивилівського НВК «Школа №1 – гімназія». (Газета “Прапор перемоги”).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.