Радивилів: Підготовка до відзначення Великодня

В українських родинах готуються до одного з найбільших і найважливіших релігійних свят у році – Великодня. Актуальності у ці дні набули, зокрема, майстер-класи із освоєння декорування пасхальних яєць.

Такі арт-заняття відбулись, зокрема, в Радивилові ще наприкінці минулого тижня. Різних цікавих і оригінальних, але призабутих нині технік виготовлення крапанок, дряпанок, мальованок, – учасників навчали викладачі гуртків Радивилівського міського будинку школяра. Творчу ініціативу продовжили на новому майстер-класі, який організувала та провела директорка Радивилівського міського історичного музею Олеся Шикало. У центральній бібліотеці опановували тонкощі та секрети українського писанкарства. Радивилівці дізнавались про сакральність орнаментів, символіку поєднання кольорів. Практикувались власноруч декорувати кожен – свою писанку.

Лінії та візерунки наносили воском, розтопленим на вогні свіч. І дорослі, й діти робили це за допомогою дерев’яних писачків, як у давнину.

Варто відзначити, що на сучасні писанки учасники майстер-класу в Радивилові наносили особливі символи, які б наблизили перемогу України, посилили її міць та славу.

Оскільки готуються цьогорічні писанки під час війни, то ця серія майстер-класів у Радивилові проходить на благодійній основі. Зібрані кошти ініціатори спрямують на потреби українських захисників.

***

В Україні існує давня традиція випікання пасхального хліба, розписування писанок та прикрашання пасок. Одним із найвідповідальніших та найцікавіших моментів, особливо для дітей, є прикрашання Великоднього хліба. У цій справі в кожній хаті свої правила. Хтось «качає» валики, із яких потім плетуть коси, хтось робить квіточки, листочки, хрестики або ж навіть ліпить мініатюрних звіряток.

Напередодні великого християнського свята Пасхи в Немирівському ліцеї відбувся майстер-клас із оздоблення головного атрибута Великодня –  це «Паска для воїна».

Гостями заходу були здобувачі освіти закладу, вимушено переміщені діти. Педагогічні працівники продемонстрували присутнім діткам, як можна святково, апетитно і цікаво прикрасити великодній смаколик.

Учні на чолі з класними керівниками поринули в процес оформлення запашної випічки, адже така праця дає можливість проявити свій творчий потенціал, вимагає креативності. У процесі роботи звичайна, на перший погляд, випічка перетворювалася в справжній неперевершений солодкий шедевр.

Прикрашена власними руками великодня паска стане цікавим і приємним презентом для наших захисників, які стоять на сторожі нашого спокою. Також, усім дітям, які були вимушені залишити власні домівки та зустріти світле християнське свято Великодня на території старостинства отримали в подарунок від педагогів великодню паску, оздоблену власноруч.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.