Радивилів: Зустріч шкільних випускників 1961 року

Хвилюючих спогадів свято об’єднало цьогоріч під символом дружби перших випускників Червоноармійської середньої школи №2. Щоб згадати, як учнями були, через 60 літ вони знову зійшлися-з’їхалися до знайомого порога в Радивилові: Юрій Кропаньов, Надія Довгаленко, Степан Кравчук, Галина Мірошниченко, Борис Шатковський, Іван Морозюк, Ірина Демчина, Людмила Нечаюк, Іван Прокопюк.

Нині в цьому приміщенні функціонує КЗ «Радивилівська дитяча школа мистецтв». Тож цими коридорами і далі продовжує нести шумливі води дитинства нестримна ріка життя.

Але не завжди цей заклад функціонував як мистецький: до 1982 року він діяв як міська загальноосвітня середня школа №2.

Наприкінці серпня 2021-го відбулась зустріч колишніх однокласників, перших випускників міської другої школи далекого 1961-го року.

Від випускного вечора їх віддаляє вже більш як пів століття, але між собою сивочола компанія на здивування багатьом спілкується з невимушеністю молодих та надзвичайним життєвим оптимізмом. Такими і залишилися в спілкуванні з ровесниками по школі – «хлопці та дівчата», – хоча і сивина рясно скроні посріблила, і життєвий досвід наповнив очі мудрістю. Начебто збулось чиєсь палке побажання, і старіти душею цей колектив найближчим часом не збирається.

Уже без підручників і без портфелів, але з іншим багажем – багажем життєвого досвіду за плечима приходять вони у невеличку кімнату, щоб з ностальгією постояти, промотати стрічку спогадів про все, з чого складається шкільне життя. А це – і перші поразки й перемоги, заохочення і критика, гордість за виконані доручення і радість спілкування з однокласниками, міцна дружба й перша закоханість.

Нині тут навчаються образотворчому мистецтву обдаровані діти громади. А тоді, пів віку тому, стояли парти в три ряди. В невеличкій з вигляду класній кімнаті відкривали широкий світ знань двадцять п’ятеро учнів.

Довідково: наказом по Червоноармійському райво від 22.08.1960 р. на основі рішення облвиконкому від 21.04.1960 р. №401 на основі існуючої школи в місті відкрито дві середні: №1 (старе приміщення) і №2 (нове реконструйоване приміщення, тепер Радивилівської школи мистецтв). Директором середньої школи №2 було призначено Дорошенка Петра Івановича, заступником директора – Бублика Василя Івановича. П’ятеро вчителів були відмінниками народної освіти: Бас С.Ф., Скоропляс Г.А.. Боровий Г.І., Підпалюк І.П., Бублик В.І.

Наталія ЯНЧИН, журналістка. (З соцмережі).

Радивилів, випускники 1961-го

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.