Радивилівщина в умовах небаченої пандемії

Україна – зареєстровано випадків ураження коронавірусом 41 на 21 березня (померли 3), в тому числі виявлено інфікованого в Львові. У Рівненській області госпіталізували жінку, яка повернулася з Польщі. Вона звернулася до медиків з лихоманкою і сухим кашлем.

Сусіди України:

Польща – 425 зареєстрованих інфікованих (5 померли),

Словаччина – 137 (1),

Угорщина – 85 (1),

Молдова – 66 (1),

Румунія – 308,

Туреччина – 670 (9),

Росія – 253 (1),

Білорусь – 69.

На 21 березня в Китаї, звідки поширився коронавірус, захворіли 81.286 людей, ОДУЖАЛИ – 71.854, ПОМЕРЛИ – 3.259 (2,65% від числа захворілих).

Китай діяв через суворі заборони – і практично здолав небезпеку. В експресивних італійців з їхніми традиціями “обнімашок” це все по-іншому, навіть штрафи не допомагають.

На Тернопільщині зафіксовано перший випадок коронавірусної інфекції. 57-річний житель Заліщиків в ізоляції, лікарі оцінюють його стан як середньої тяжкості. Чоловікові надається симптоматичне лікування. Встановлюються контактні особи. Їм буде рекомендована самоізоляція”, – йдеться в повідомленні ОДА. Зазначається, що чоловік священнослужитель і у нього велика родина.

Наталія Янчин. Радивилівська міська рада продовжує виконувати заходи, спрямовані на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19). Від середи, 18 березня, на території міста впроваджено жорсткі карантинні обмеження: зупинено роботу громадського транспорту, зачинено продуктовий та речовий ринки, заклади торгівлі. Оскільки через пандемію коронавірусу у містах по всьому світу проводять дезінфекцію громадських місць, на час карантину в Радивилові також вдалися до таких профілактичних кроків. У четвер, 19 березня, працівники бригади з благоустрою міської ради обробили антисептичними спецзасобами поверхні усіх дитячих майданчиків міста, громадських зупинок, лавочок на центральній площі та в парку відпочинку. Відтепер профілактична антисептична обробка буде проводитися регулярно, наголошують у міській раді і звертаються до усіх жителів міста з проханням: без нагальних потреб не покидати свої домівки на час карантину, при можливості, залишатися вдома та дотримуватися усіх заходів запобігання поширення коронавірусної інфекції.

Володимир Кособуцький. Коронавірус передається повітряно-крапельним шляхом, тобто через контакт із хворою людиною, або тоді, коли у магазині, в під’їзді дому, в будь-якому приміщенні є вірус, залишений хворим (віруси осіли, наприклад, на ручці дверей, грошах, на телефоні, який ви взяли до рук після тримання грошей). Якщо при тому ми своїми руками торкаємося слизових – очей, носа та рота, то отримуємо цей вірус, навіть не маючи прямого контакту з хворим. Тому основним є гігієна рук (часте і ретельне миття їх з милом), гігієна органів дихання (маски), гігієна кашлю (затулятися, щоб не кашляти на інших). Віруси люблять сухі закриті приміщення, але НЕ ЛЮБЛЯТЬ вологого прибирання, тим паче з антисептиками (ДОЦІЛЬНО ОБРОБЛЯТИ АНТИСЕПТИКАМИ Й ОДЯГ ТА ВЗУТТЯ), не люблять віруси й провітрювання приміщень. Не варто споживати без термообробки м’ясні вироби, яйця, хлібобулочні вироби, а без обмивання кип’ятком – фрукти, куплені в магазинах.

Ірина Бойчук. Зверніть увагу, що ці страшні цифри по Італії навіть при тому, що в Італії всі носять маски, дотримуються дистанції. А якщо тебе зупиняють карабінери, що ти пересуваєшся з району в інший район без поважної причини – штрафи від 200 євро.
Можете уявити, що за деякий час буде в Україні, якщо люди і надалі будуть ставитись до цієї проблеми так халатно…

Victoria Pampukha. Хтось каже, що у нас інша ситуація. Яка в вас інша ситуація? А в Італії та Іспанії не починалося все з такої самої ситуації, як зараз в Україні? Господи! Як же до вас тяжко достукатись, рідні наші земляки!

(За публікаціями у Фейсбуці).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.