Радивилівські новини – в короткому викладі

Разом з усією країною Радивилівська об’єднана громада згадувала і вшановувала світлу пам’ять Героїв Небесної Сотні, які пожертвували своїм життям заради прав людини і людської гідності, за європейські цінності і європейське майбутнє України. Минуло шість років з часу трагічних подій, унаслідок яких загинуло та померло від тяжких ран більше ста учасників Революції Гідності.

У центрі Радивилова відбулося жалобне громадське зібрання, до якого долучилися голова районної ради Володимир Кондик, голова РДА Всеволод Пекарський, заступник міського голови Олександр Пастух, секретар міської ради Інна Герасимчук, керуючий справами виконавчого комітету Сергій Гуща, духовенство та небайдужі жителі міста. Під час скорботної пісні-реквієму за загиблими на Майдані «Плине кача» присутні пом’янули сотню розстріляних під час Революції Гідності мирних протестувальників хвилиною мовчання.

♦ Багатодітне подружжя Надії Іллівни та Анатолія Миколайовича Романюків виконуватиме  патронаж над дітьми на час подолання їхніми батьками складних життєвих обставин.  Під патронат також можуть потрапляти і немовлята, від яких відмовились, або діти-сироти. Відповідно до державної стратегії,  в майбутньому саме такі сім’ї стануть альтернативою дитбудинкам та школам-інтернатам.

♦ Переможницею премії імені Юрія Шевельова цьогоріч стала Діана Клочко з книгою “65 українських шедеврів. Визнані й неявні”. Київська мистецтвознавиця і лекторка Діана Клочко запрошує до мандрівки історією українського мистецтва від 6 століття і до останнього року перед здобуттям Незалежності. Діана Георгіївна (дівоче прізвище Костюк) – уродженка села Козин, а її рідна сестра досі проживає у Козині Радивилівського району.

♦ Що найцінніше у житті кожної людини? Рідна мати, рідна земля, рідна мова. У рідному слові – початок всіх початків людського буття. Про витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов, про її милозвучність та ліричність, про тяжкі поневіряння, яких зазнала мова на своєму шляху, йшлося на засіданні круглого столу «Говорити українською – модно», проведеного в Ситненському ліцеї Крупецької ОТГ.

♦ Козинський НВК Радивилівського району отримав сертифікат за проведення Національного уроку “Моє майбутнє в Україні”. Цей урок відбувся торік – 24 грудня. Участь у ньому взяли 187 шкіл з 24 областей України. Загалом було залучено понад 5000 учнів. Урок допоміг учням 9 – 11 класів сформувати уявлення про майбутню професію та зробити перший крок до неї. На уроці учні шукали відповіді на питання про свої здібності, можливості, про те, чим вони хотіли б займатися у майбутньому. Молодь дізналася, які професії існують сьогодні та як вони зміняться протягом наступних років, а також познайомилася із проєктом «Моя кар’єра в Україні», що цьогоріч пройде в 6 містах та охопить понад тисячу школярів і школярок.

♦ Свято Колодія – одне з праслов’янських свят, яке сягає доби трипільської культури. Відзначили його в Ситненському ліцеї смачними частуваннями, піснями та хорошим настроєм.

♦ Цьогоріч в області будуть проведені археологічні дослідження у містах Рівне, Дубно, селі Пересопниця Рівненського району та на території поля Берестецької битви, що в селі Пляшева Радивилівського району; пройдуть історико-етнографічні експедиції в Здолбунівському та Дубенському районах. Намічена реконструкція іконостасу Георгіївської церкви – картини «Голгофа» Івана Їжакевича на території Національного заповідника «Поле Берестецької битви» (с.Пляшева). Реставрація «Голгофи» точно відбудеться, впевнені фахівці. Нині вони чекають на оновлений проєкт – і готові долучитися до порятунку іконостасу. Відомо, що роботи проводитимуть за державні кошти.

(За публікаціями сайтів ОТГ і соцмереж).

 

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.