Радивилівський район іде в історію

Сьогодні Верховна Рада України прийняла Постанову №3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Відтепер замість 490 в Україні їх буде 138. Як і планувалося, на Рівненщині кількість районів скоротиться з 16 до 4, відтак територію області розподілять між Рівненським, Сарненським, Вараським та Дубенським районами. До Дубенського відійде територія Радивилівського району. Таким чином місто Радивилів втрачає статус районного центру, а залишиться лише центром Радивилівської ОТГ.

При цьому межі районів встановлюються по зовнішній межі територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу відповідного того чи іншого району.

Відповідно до Постанови, Центральна виборча комісія повинна сформувати виборчі округи та провести місцеві вибори з врахуванням новоутворених районів. Нагадаємо, вони мають відбутися 25 жовтня 2020 року.

Варто зауважити, що в районах, які ліквідовуються, вибори депутатів районних рад не проводитимуть. Повноваження депутатів районних рад у цих районах припиняються в той самий день, коли свої повноваження набувають депутати новостворених районних рад.

Утворення нових районів не вимагає додаткових витрат з державного або місцевих бюджетів.

За попередніми оцінками, зменшення кількості районних рад призведе до зниження витрат місцевих (районних) бюджетів: у 2021 році – на 1,4 млрд. грн., у 2022 році – на 1,4 млрд. грн., а в 2023 році – на 1,5 млрд. грн.

Утворено Дубенський район (з адміністративним центром у місті Дубно) у складі територій Бокіймівської сільської, Боремельської сільської, Варковицької сільської, Вербської сільської, Демидівської селищної, Дубенської міської, Козинської сільської, Крупецької сільської, Мирогощанської сільської, Млинівської селищної, Острожецької сільської, Підлозцівської сільської, Повчанської сільської, Привільненської сільської, Радивилівської міської, Семидубської сільської, Смизької селищної, Тараканівської сільської, Ярославицької сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Сусідніми з Дубенським районом стали: на Рівненщині – Рівненський, на Волині – Луцький (у його складі й Берестечківська міська територіальна громада), на Львівщині – Золочівський (у його складі й Бродівська міська, Підкамінська селищна та Заболотцівська сільська територіальні громади), на Тернопільщині – Кременецький район з додатковими територіальними громадами.

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.