Радивилівський суд щодо булінгу в школі

Радивилівський районний суд Рівненської області вперше виніс покарання за булінг у школі (після прийняття нового закону). Шкільне цькування, або шкільний булінг (school bullying), – загальний термін, яким означують систематичні переслідування з образами, цькуванням, упереджене ставлення у навчальному закладі. Зазвичай термін означає переслідування серед учнів, рідше зустрічається цькування учнів вчителями, ще рідше – цькування вчителя учнями.

Так, суддя Радивилівського суду розглянув адміністративну справу, матеріали якої надійшли від Радивилівського відділення поліції. Зазначається, що першокласник під час навчання систематично вчиняв цькування своїх однокласників. Зокрема, декілька разів вчиняв фізичне та психологічне насильство відносно інших дітей.

Батьки кривдника повністю визнали вину сина. Окрім того додали, що вже звернулись до психологів, які встановили психологічні проблеми та встановили лікування. Також, батьки булера зазначили, що перевели сина до іншої школи, де хлопчику подобається навчатись. Звідти ж скарг на його поведінку — немає.

Враховуючи все вищесказане, суд постановив, що дане правопорушення не становить великої суспільної шкоди, не завдало збитків державним або суспільним інтересам або безпосередньо громадянам і є малозначним.

Батьків хлопчика від адміністративної відповідальності звільнили, обмежившись усним зауваження, а провадження по справі закрити.

Нагадаємо, з 19 січня 2019 року в Україні почав діяти новий Закон про цькування і введено поняття “булінг”, якого в українському законодавстві раніше не було.

Нова стаття закону передбачає адміністративну відповідальність за булінг – це штраф або громадські роботи. Якщо порушення було зафіксовано вперше, то штраф становить від 850 до 1 700 гривень. Якщо воно повторюється впродовж року або здійснювалось групою людей – від 1 700 до 3 400 гривень.

У разі, якщо порушення здійснила малолітня особа (діти до 16 років), штраф накладають на батьків або опікунів.

(Рівне 1).

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

1 Response

  1. Денис сказав:

    Провадження закону про bullying, ще один маленький, важливий крок для нашого суспільства. Туди, де толерантно ставляться до почуттів інших, де люди не піднімають свою самооцінку через цькування і насмішку над людьми які слабші або просто відрізняються від інших. Це є добре. Окреме дякую батькам які визнали провину і виконали дії щоб виправити джерело проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.