Районка почалася, по суті, сім десятиліть тому

Радивилівська районна громадсько-політична газета, яка відома тепер під назвою «Прапор перемоги», веде свою «біографію» з передвоєнних днів 1941 року, але тоді, в червні, було випущено лише вісім чи дев’ять номерів (останній із збережених в архівах – номер восьмий, від 20 червня 1941 року). Однак по-справжньому «біографія» видання як періодичного почалася лише з 1945 року, тобто 70 літ тому. Хоч Червоноармійськ (Радивилів) було визволено від гітлерівських загарбників 19 березня 1944 року, але перший номер відновленої районки вдалося випустити щойно 31 березня 1945 року. Редагувала газету Єфросинія Шинкаренко.

Однак і цей факт не дає підстав стверджувати, що в нашому місті періодичне видання існує 70 років. Адже в 1962 році Червоноармійський район було ліквідовано (з приєднанням території до «Дубнівського»), перестала випускатися й газета в Червоноармійську. Сьогодні ми знову на порозі адміністративно-територіальної реформи. А тоді вона протрималася зовсім недовго, і це то при тоталітарній системі компартійної влади), – уже в 1966 році Червоноармійський район відновили, довелося відновлювати і випуск районки, вона почала виходити з 16 березня 1967 року під теперішньою назвою «Прапор перемоги». Редактором став Федір Поліщук, журналіст, колишній фронтовик.

Сьогодні «Прапор перемоги» – щотижневик. З 2011 року його редагує Василь Семеренко, журналіст із 30-річним стажем. Яка вона тепер, районка, передплатники добре знають, адже місячний тираж видання сягає 8 – 10 тисяч примірників, газета є в кожній другій сім’ї Радивилівського району.

Для прикладу пропонуємо огляд найсвіжішого номера – від 15 травня 2015 року, №20 (7872).

На першій сторінці головне місце відведено фоторепортажеві з відзначення в Радивилові 70-річчя Перемоги над нацизмом. Вміщено привітання керівників району працівникам банківських установ з нагоди професійного свята. Опубліковано інформацію про одного з учасників бойових дій у зоні АТО, уродженця села Зарічне Віталія Панасовича Зиму, про допомогу військовослужбовцям наших волонтерів. Надруковано оголошення про те, що 28 травня відбудеться чергова сесія районної ради, і про те, що проекти рішень розміщені на веб-сайті райради.

На 2-й сторінці під заголовкою «Вшанували подвиг старших поклінь» опубліковано фоторепортаж про концерт-реквієм у міському центрі дозвілля. Більш як пів сторінки займає інформація про стан роботи зі зверненнями громадян, що надійшли до райдержадміністрації. Замітки знайомлять з індексом інфляції і повідомленнм про наступний виїзний прийом громадян у Пляшевській та Теслугівській сільрадах.

На 3-й сторінці всі матеріали присвячені 70-річчю Перемоги: про вручення подарунків учасникам бойових дій Другої світової війни, про заходи з ушанування ветеранів, організовані Пляшевською і Копанівською школами, Національним історико-меморіальним заповідником «Поле Берестецької битви» (с.Пляшева).

Четверта і п’ята сторінки традиційно віддані програмам телебачення.

На 6-й сторінці завершується публікація краєзнавчої розвідки «Радивилівщина: 150 років тому», підприємцям на замітку пропонує статтю районна бібліотека.

На 7-й торінці друкуються матеріали про спорт, зокрема, в інтерв’ю «У Кишиневі марафонив» про свій шлях до успіху на марафонській дистанції у 42 км розповідає радивилівський спортсмен Ігор Левчук. З Радивилівської  станції юних натуралістів подали розповідь з фотознімками про участь учнів у прибиранні довкілля.

Остання сторінка газети “Прапор перемоги”, як завжди, привертає увагу вітаннями з ювілеями, різноманітними оголошеннями, а також поминальними замітками.

Завважте:  7872 номер!

На цю тему: Радивилів, газета “Прапор перемоги”. Сторінки історії

Підготував Тарас Грушівський.

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.