Рецепт, за яким готували ще сторіччя тому

Господині Підзамчівського старостинського округу Радивилівської громади Дубенського району потрапили до числа переможців міжнародного культурно-соціального проєкту «Таємниці України для тебе», тому що успішно презентували давній рецепт з автентичної української кухні.

Таким чином, село Підзамче на Рівненщині може стати частиною туристичного гастрономічного маршруту регіону, а рецепт “Затерта капуста” від підзамчівських господинь буде вміщений до унікального видання про все, чим унікальна і багата Україна.

Метою проєкту стало залучення громад до створення єдиної бази даних нематеріальної спадщини України. Вона включатиме в себе інформацію про: види народних ремесел (особливості, історія походження, покрокова інструкція виготовлення), рецепти автентичної української кухні (історія походження страв та рецепти їх приготування), інформація про маловідомі історичні та культурні пам’ятки з різних регіонів України (легенди, історія створення сіл \ міст, цікаві розповіді про історичні та культурні пам’ятки).

Зібрана інформація буде впорядкована в унікальних книгах, виготовлених у давній «черпаний» спосіб, і подарована в Національну бібліотеку України ім. В.Вернадського, Національну бібліотеку Ватикану, Королівську бібліотеку Великої Британії, Олександрівську бібліотеку, бібліотеку Конгресу США. Друковані примірники також презентують в усіх обласних центрах України, подарують в обласні бібліотеки, загальноосвітні школи, дипломатичні місії та українській діаспорі за кордоном.

В рамках проєкту «Таємниці України для тебе» в Івано-Франківську відбулася презентація автентичної кухні та народних промислів для дипломатичних гостей, надзвичайних і поважних послів в Україні, а також вищих посадових осіб держави. Страву за рецептом, запозиченим із старовини, готувала Світлана Атаденко (на фото крайня зліва), директорка філіалу “Будинок культури Підзамче” Радивилівського міського будинку культури. (За публікацією на сторінці громади).

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.