Річка Слонівка зачахла, прогнози невтішні

Сумний і зовсім не весняний вигляд має річка Слонівка в ці дні біля Радивилова, адже подекуди русло зовсім без води. Роботи з його розчистки майже нічого не змінили. Як відомо, річка Слонівка біля Радивилова майже зникла до зими 2014 року. І поновилася через два з половиною роки, до весни 2017-го. Тепер її очікує, судячи з усього, подібна доля, принаймні безсніжна зима не дала підстав робити прогнози щодо можливого заводнення русла.

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель назвав можливу посуху через нестачу води в річках серйозним викликом для України, оскільки такої теплої та безсніжної зими в Україні давно не було.

За словами міністра, проблему ідентифіковано, тепер міністерство намагається визначити, як діяти.

Укргідрометцентр прогнозує дефіцит води в річках у весняно-літній період. Є висока ймовірність формування «низької весняної повені», що може мати суттєві і довготривалі негативні наслідки, а це вплине на забезпечення водою населення міст і водомістких секторів економіки у літньо-осінній період. У разі спекотної і сухої погоди влітку, маловоддя весняного періоду може перейти у маловоддя (гідрологічну посуху) літа-осені.

На фото: річка Слонівка біля ставу Молодіжного в Радивилові у ці дні.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.