Рік тому не стало Євгена Цимбалюка

Минає рік з часу смерті, на 57 році життя, відомого рівненського письменника і краєзнавця Євгена Цимбалюка.  Він писав для обласних і всеукраїнських видань про Радивилів та Радивилівщину, часто сюди приїздив, спілкувався з місцевими представниками влади, журналістами, літераторами. Підготував і важливі краєзнавчі статті про Національний історико-меморіальний заповідник «Поле Берестецької битви» (село Пляшева, Радивилівський район).

Євген Цимбалюк –  лауреат літературної премії ім. Валер’яна Поліщука, літературної премії імені Світочів, міжнародної літературно-мистецької премії імені А. Коломийця, лауреат премії «Золоте перо», дипломант премії імені Івана Франка у галузі інформаційної політики, заслужений журналіст України, був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України та орденом Рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня.

Опублікував десятки книг і статей у журналах, збірниках, періодичних виданнях з історії землі Волинської, а також друкувався з нарисами, віршами, піснями, публіцистичними нотатками, архівознавчими, краєзнавчими розвідками.

Народився Євген у селі Вовковиї Демидівського району. Навчався у місцевій середній школі. У 1983 році закінчив філологічний факультет Рівненського педінституту.

Журналістську діяльність розпочав, працюючи з 1985 року кореспондентом, потім завідуючим відділом, а згодом заступником редактора млинівської районної газети. Із 2003 року завідував відділом власних кореспондентів рівненської обласної газети «Вільне слово». У 2006 році став головним редактором літературно-краєзнавчого журналу Рівненщини «Погорина», що його нині очолює радивилівська філологиня, членкиня НСПУ Галина Гнатюк, яка розвиває добрі традиції талановитого колеги-письменника.

Займатися літературною творчістю Євген Цимбалюк розпочав ще зі студентських літ. Як активний студент, любитель поезії був і головою вузівської літературної студії. В роки студентства брав участь у Республіканській нараді молодих літераторів. Перші поетичні твори Євгена публікувались на сторінках літературної газети письменників «Літературна Україна», обласних газет та млинівської районної газети «Зоря», а також у літературних журналах «Жовтень», «Ранок», «Поезія». У 1990 році вийшла перша збірка його поезій «Вирій».

А ще змолоду захопився краєзнавством. Окремими виданнями побачили світ його краєзнавчі книги «Млинівщина: погляд у минуле» (1991), «Нариси з історії Млинівщини» (1993), краєзнавчий літопис «Млинівщина на межі тисячоліть» (2001). Продовженням попередніх видань стали історико-краєзнавчі нариси та оповідання, зібрані у збірці «Берег любові, берег печалі» (2003), книзі «Редут» (2006).

500-літньому ювілею Млинова, у якому жив, присвятив поезію, що стала гімном селища (музику написав місцевий композитор). Низка поезій, присвячених нашому краю, увійшла до збірки «Тобі, мій рідний Млинове» (2008). Як краєзнавець та письменник, Євген Цимбалюк історію селища виклав у ряді книг. Історико-краєзнавчі та духовно-просвітницькі оповідання Євгена Цимбалюка зібрані у видання «Холодний подих монастирської свічки» /у співавторстві/ (2008). Книга історичних есе Євгена Цимбалюка «Обірвана молитва за Україну» (2009) привертає увагу читача до величних особистостей української історії та культури, котрі пройшли тернистий шлях від забуття до слави і від слави до забуття і при цьому не втратили почуття національної гідності. Важливою віхою в краєзнавчому осмисленні історії стала історико-документальна книга «Пересопницьке Євангеліє: повернення на рубікон» (2011).

Національна спілка журналістів України нагородила Євгена Цимбалюка премією «Золоте перо» (за історичні книги «Редут» та «Обірвана молитва за Україну»).

Окремою сторінкою творчості стали видання для малечі та підростаючого покоління.

Внесок Євгена Павловича Цимбалюка в літературу і краєзнавство Рівненщини неоціненний. Його талановитим творам і його напрацюванням судилося довге життя.

Євген Цимбалюк, письменник, краєзнавецьЄвген Цимбалюк, Василь СемеренкоЄвген ЦИМБАЛЮК (1962 – 2018) і радивилівський редактор газети Василь СЕМЕРЕНКО (1963 – 2017) на святі книги в Радивилові, 25.06.2017.

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.