Росія скочується у прірву через війну в Україні

Почнемо з того, що влада РФ у своїх заявах визнала, що вони не очікували на таку лавину санкцій. Глава Російського союзу промисловців та підприємців Шохін та віце-прем’єр РФ Борисов учора синхронно зазначили, що «такий масштаб та наслідки санкцій неможливо було прорахувати». А мільярдер Олег Дерипаска зазначив, що «РФ чекає найжорстокіша економічна криза»: “Ми з таким викликом ще не стикалися ніколи, я по собі розумію краще за інших, як це і що і які реальні можливості. Коли люди вам кажуть: опустять залізну завісу, не опустять залізну завісу, її вже опустили, це вже факт… Нас чекає найжорстокіша економічна криза. Можете помножити кризу 1998 року на три, щоб зрозуміти масштаби».
JPMorgan вже попередив, що дефолт Росії може бути наступним. Усі рейтингові агенції синхронно обрушили рейтинг РФ до «сміттєвого».
Якщо два з трьох агентств це роблять, інвестори повинні вийти з російських активів, бо статут не дозволяє тримати папери зі “сміттєвим” рейтингом.
Fitch у звіті написав, що чекає ще нових санкцій проти РФ, а ті, що вже введені, є “величезним шоком” для основних принципів кредитоспроможності РФ і можуть підірвати її готовність обслуговувати держборг.
Захід заблокував резерви РФ. Курс впав з 75 на початок війни до 118 сьогодні, тобто. +57% за тиждень. Але це курс на папері, Мосбіржа не працює, у банках долар не купити. Сьогодні вони запровадили комісію 30% на купівлю валюти фізособами на біржі. На руках долар уже по 200 рублів.
Курс знижується кожну секунду. Хоча вони зараз продають всю валюту, всі резерви, що накопичили раніше, щоб підтримати рубль. Плюс зобов’язали експортерів продавати 80% валютних надходжень. Але це не допоможе, зараз вони дуже швидко спалять весь ліквідний резерв, прибуток експортерів також впаде в рази, адже цілі галузі під санкціями. Плюс війна обходиться Путіну $20 млрд на день (за підрахунками колишнього депутата Держдуми).
А решта резервів заблокована і рубль впаде все нижче і нижче. А це снігова куля – «втрата довіри всередині країни спровокує відтік банківських депозитів та доларизацію» (цитата зі звіту Fitch від 02.03.2022).
За боргами РФ вже відмовилася сплачувати. ЦБ РФ роз’яснив: заборонено валютні операції з нерезидентами, пов’язані з позиками. І це стосується як нових зобов’язань, так і старих. Інакше це можна зрозуміти так: Росія вирішила не платити за борги іноземцям.
А це дефолт. А ось синоніми дефолту щодо МВФ: девальвація, інфляція, безробіття, банкрутства, порожні магазини, набіги на банки, соціальні протести, насильство на вулицях, мародерство (!!!)
Ембарго на купівлю нафти та газу ще немає, але покупці запровадили це ембарго самостійно. “Люди вже не торкаються російської нафти”, – кажуть в Energy Aspects. Експортні посередники – банки, страховики та танкерні компанії, а також міжнародні нафтові компанії – “фактично запровадили санкції самі, тобто запровадили заборону на покупки російської нафти», – сказав аналітик Oil Price Information Service.
Тобто. Незабаром і продавати нічого і добувати неможливо буде без західних компаній і технологій, а вже всі західні компанії оголосили, що припиняють операції з видобутку нафти і газу в РФ (Exxon Mobil, Shell, Wintershall Dea і т.д.).
США також запровадили вчора щодо РФ заходи експортного контролю на обладнання з видобутку нафти та газу. Жодна компанія у світі не продасть обладнання в РФ для видобутку нафти та газу. Ніхто не захоче мати справу зі Штатами, навіть Китай.
Таким чином, усе це призведе до схлопування нафтогазової галузі РФ, загального скорочення виручки від експорту російських енергоносіїв і, відповідно, катастрофічного падіння доходів російського бюджету. Грошей немає.
Далі відключення від SWIFT. Так, поки що 7 банків. Але знову-таки все це глобальна фінансова система. США контролюють увесь світ. Буде – як із нафтою. Інші світові банки також відмовлятимуть у платежах, тобто також фактично запровадять санкції самі.
“Якщо російські банки відключать від SWIFT, “холодна війна” здаватиметься дитячою грою”, – визнавав глава “Сбера” Герман Греф ще 2017р.
Відключення від SWIFT – це крах російської промисловості. Через банки проводяться розрахунки російських компаній, зокрема енергетичного сектора, з іноземними компаніями-покупцями. Через ці банки російські компанії розраховуються за імпорт продовольства, побутової техніки, гаджетів, сировини, послуг. Тепер нічого з перерахованого не буде.
Що це означає для пересічних росіян? Компанії, що знаходяться в РФ, не зможуть закуповувати товари, що поставляються в магазини. Це означає поступове зникнення з полиць магазинів усіх імпортних товарів.
Мій прогноз: за підсумками 2022 року падіння ВВП Росії – до 30% (реальне, а не те, що вони «намалюють»), інфляція – мінімум 50%…
Тепер готівкова валюта. ЄС уже заборонив ввозити до РФ євро. Тобто. російські банки відрізані від західних грошей. У банках ніхто валюту із депозитів не віддасть. Спершу проситимуть, а потім, думаю, примусово переводитимуть валютні вклади в рублі. Інфляція зашкалюватиме. А там, не за горами, і націоналізація вкладів в умовах «воєнного стану».
Далі. Під санкціями цілі галузі, плюс я постійно пишу, як, на знак протесту проти геноциду РФ в Україні, щогодини сотні іноземних компаній виходять з РФ. Цілі галузі. Мільйони робочих місць у РФ.
Беру, наприклад, за Росстатом галузь за видом діяльності «виробництво автотранспортних засобів». 38 заводів у 24 містах, 200 тис. зайнятих. Усі ці заводи зупинилися. Навіть ті, хто збирали російський металобрухт, на кшталт «Автовазу». “Через дефіцит електронних компонентів” – сказано в їхньому релізі. 200 тис. людей на вулиці. Цілі мономіста.
Тепер запчастини. Дистриб’ютори в РФ сьогодні повідомили, що 90% постачальників автозапчастин із ЄС зупинили постачання до РФ. Теж ціла галузь. Десятки тисяч робочих місць.
155 магазинів у РФ, наприклад, у H&M. Скільки це робочих місць? Продавці, адміністрація, водії та ін. А далі по ланцюжку – оренда, комуналка і т.д. Скільки вже таких компаній пішли із РФ за тиждень? Сотні. Найкі, адідаси, алкоголь, видобуток золота, делли, ді-ейч-ели та сотні-сотні інших.
Далі – повна повітряна ізоляція РФ та, відповідно, крах авіаційної галузі РФ. Російським авіакомпаніям довелося повністю відмовитися від експлуатації літаків європейського виробництва «Аербас» і американських «Боїнг», адже ЄС оголосив про заборону продажу, лізингу, передачі чи експорту літаків та будь-яких компонентів до РФ. Заборона стосується не лише нових контрактів, розриваються також існуючі лізингові контракти протягом 30 днів. Також європейська влада заборонила постачати запчастини, ремонтувати та обслуговувати європейські «Аербаси» у російських авіакомпаніях. А американська Boeing заявила про зупинення технічної підтримки російських авіакомпаній, надання запасних частин та обслуговування своїх літаків у РФ. Російські перевізники мають повернути літаки, які перебувають у власності європейських лізингових компаній. Це і «Аербаси» та «Боїнги». У парку російських авіакомпаній 337 літаків, зареєстрованих у ЄС, та 308 американських літаків. Загалом російські перевізники експлуатують 980 пасажирських літаків, 777 із них перебувають у лізингу (і в іноземних, і у російських лізингодавців).
І т.д. і т.д. і т.д. Будь-яка галузь постраждає по ланцюжку.
Робочі місця в нафто- та газовидобутку, про які я говорив вище. Wintershall Dea, Новатек, Exxon Mobil, Shell і т.д.
Все небо для Росії закрите, всі порти закриті. РФ повністю ізольована від цивілізованого світу. Фактично не можна ні експортувати, ні імпортувати. Замінити імпорт Росії нема чим. Імпорт РФ у 2021 р. становив $296 млрд. При курсі 130-140 та інфляції 40%, почнуться бунти. Без імпортних деталей розпочнуться інфраструктурні аварії та катастрофи.
Найбільші світові логістичні компанії через підсанкційні товари вже не везуть імпорт до РФ.
А навіть те, що дозволено – продукти та медикаменти – прийде зіпсованим, попереджають вони. «Митні органи в ЄС та Великобританії перевіряють усі контейнери, що ввозяться до РФ і вивозяться транзитом через їх термінали та порти, для виявлення товарів, що підпадають під санкції. Вантажі з продуктами харчування та медикаментами у РФ можуть бути зіпсовані через значні затримки в портах та на митниці», – повідомила своїм клієнтам вчора судноплавна група Maersk.
Maersk та дві інші великі контейнерні лінії зупинили відправку вантажів до РФ та з РФ. Під зупинку не потрапили продукти харчування, медичні та гуманітарні товари. Але Maersk заявила, що не може надати жодних гарантій і бачить «значний ризик для вантажів, що швидко псуються». «При розміщенні замовлень на вантажі, що швидко псуються, значні затримки в ключових перевалочних вузлах можуть пошкодити вантаж», – йдеться в бюлетені Maersk.
Отже, по виробничому ланцюжку криза торкнеться кожного (!) жителя РФ без винятку. Безробіття буде понад 30%. Економіка зникне, незаблоковані резерви скоро будуть вичерпані і уряд не матиме можливості виплачувати зарплати та пенсії.
Тобто: після швидкого промислового колапсу вже через місяць-два РФ чекає гуманітарно-соціальний колапс.
Скільки в людей у ​​заначках? Скільки вони протягнуть за таких цін і без роботи? Місяць-два? У лютому вони мали опитування – якщо росіяни втратять роботу, більшість із них (62%) протримаються на свої накопичення не більше трьох місяців, 19% – протягом 3–6 місяців, зовсім не мають заощаджень 21% опитаних.
………….
Отже, економіка Росії на фінішній прямій до повного колапсу. Що у свою чергу може стати початком дезінтеграції Росії.
Спасибі.
Олег ПОНОМАР. (Український переклад – для РАДИВИЛІВ.info).
АТО

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.