Русло річки біля Радивилова залишилося без води

 Кому доводиться бувати біля річки Слонівки, яка протікає біля Радивилова, звернули увагу на незвичну ситуацію: русло річки залишилося майже без води – лише де-не-де її тримають заглиблення (ковбані). Вода взагалі перестала текти, тому вжите в першому реченні слово «протікає» варто було б виправити на «протікала».

«Бездощова осінь спричинила падіння рівня ґрунтових вод, – пояснив ситуацію для «Радивилів.info» завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій та інфраструктури Радивилівської районної державної адміністрації Мар’ян Голендер. – На території району єдині джерела, які живили річку Слонівку, розташовані біля села Старики Перенятинської сільради, але вони майже перестали давати воду. Як і джерела біля витоків річки – мається на увазі село Лідихів Тернопільської області. Ясна річ, це незвична ситуація, але не надзвичайна, бо таке різке зниження рівня грунтових вод інколи мало місце і в попередні роки. Знаєте, зате можна твердо прогнозувати, що наступна весна буде без бурхливої повені, яку пам’ятаємо в 2013 році».

Через висихання ґрунту значну частину води, якщо вона й б’є з джерел, вбирають береги. Тому малозаповненими виявилися й розташовані на території Радивилівського району річки Пляшівка і Ситенка. Подекуди люди помітили різке зменшення води в криницях. Між іншим, таке обміління характерне не тільки для півдня Рівненщини, але й для всього нашого регіону.

Наприклад, з’явилися в засобах масової інформації тривожні повідомлення з деяких сіл Львівщини. Спочатку селяни стурбовано черпали з колодязів неповні відра, потім почали зачерпувати лише мул. Особливо занепокоєні  ті, чиї обійстя стоять на пагорбах. Доводиться ходити за водою за кілька сот метрів.

«Висихання пов’язане з тим, що на територiї регіону дуже мало опадiв», – пояснила ситуацію Свiтлана Сокоренко, начальник вiддiлу гiдрогеологiї ДП “Захiдукргеологiя”.

Знизився рівень води і в ставах, а значить, що після їх замерзання зменшується надходження кисню рибам, є небезпека її замору.

Про те, як протистоять складним обставинам, розповів кореспондентові «Радивилів.info» Михайло Котюк, депутат Радивилівської міської ради, керівник товариства рибалок «Поплавок», які на Лев’ятинському ставу біля міста вирішили регулярно пробивати численні ополонки і ставити в них снопики очерету, аби знизити ймовірність замерзання. Мало того, оскільки один із членів товариства має компресор, вирішили використовувати його для закачування повітря в воду. Спершу готові були навіть зібрати гроші і купити такий компресор, але нагодився до розмови колега, тим паче, що й сам він зацікавлений допомогти.

Майже до кінця року синоптики не обіцяють сильних морозів – уночі термометр опускатиметься до 0, -1, після 23 – до -2 градусів, удень підніматиметься до +2 – +4 градусів, а сьогодні-завтра – навіть до +8, іноді йтимуть невеликі дощі. Все це теж справлятиме певний вплив і на рівень ґрунтових вод, і на перспективи пере зимування риби.


Володимир Ящук (фото автора).

Радивилів, річка Слонівка radyvyliv-slonivka-2

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

4 коментарі

 1. Віктор Музика (відгук на сторінці РАДИВИЛІВ у Фейсбуці) сказав:

  Мені здається, що Марьян Михайлович трохи лукавить.Деякі особи правдами чи не правдами порушують русло річки, Деякі порушують умови оренди ставками.А все на лідихівців спише. Про це можна на Цибухові глянути.Там незаконих ставків накопали цілу купу.

 2. Микола сказав:

  Пришла зима, придет и лето, спасибо Сталину за это.

 1. Лютий 23, 2015

  […] 2014 року в нашому виданні було опубліковано статтю «Русло річки біля Радивилова залишилося без води». Відтоді минуло більш як два місяці зими, яка […]

 2. Травень 1, 2015

  […] 15 грудня 2014 року в Радивилів.info було вміщено статтю «Русло річки біля Радивилова залишилося без води». Минула безсніжна зима – і стаття «У Радивилівському […]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.