Серед найкращих – книги радивилівського краєзнавця Володимира Ящука і пляшевської поетеси Світлани Скрухи

Книги про РадивилівНа конкурсі «Краща книга Рівненщини» 2015 року, який тривав з 1 лютого 2014 року до 1 лютого 2015 року, визначилися з попередніми результатами. Бібліотекарі і громадські активісти з осередків Рівненського обласного відділення Української Бібліотечної Асоціації опитали 17.000 осіб. Серед опитаних – бібліотечні фахівці, вчителі навчальних закладів, представники виконавчого і управлінського апаратів, читачі обласних, центральних районних (міських), сільських бібліотек (дорослі, молодь, діти).

Паралельно проводилося онлайн-опитування на сторінках обласних бібліотек у соціальних мережах та на сайтах обласної універсальної наукової бібліотеки та обласної бібліотеки для молоді.

Найкращими було визнано 597 книг. Цікаво, що серед них і книги авторів з Радивилівського району. Але – про все докладно.

Кращі історико-краєзнавчі видання:

«Млинів: минуле і сучасність, сторінки 500-літнього літопису» Є.Цимбалюка, «Минувшина Рівненщини – далека і близька» Ч.Хитрого, «Західне Полісся: історія та культура: випуск ІV: Володимирецький район Рівненська область» (редактор-упорядник А.Українець), «Здолбунів на Волині: історичний вернісаж» О.Тищенка, «Історія Володимирця: погляд на межі тисячоліть» А.Кужіля, «Радивилів. Краєзнавчі матеріали» В.Ящука, «Літопис Березнівщини: наукові записки Березнівського краєзнавчого музею. Випуск I» (редактор-упорядник Н.Трохлюк), «Пересопниця: Рівненський край: історія та культура» В.Войтовича, «Костопіль. Місто над Замчиськом» О.Намозова, «Ставок: село на сторінках історії» А.Карп’юка та Н.Захожої.

Кращі видання для юнацтва та молоді:

«Жорстоке небо» та «Твердиня» М.Кідрука, «Д-І-М: роман» О.Євтушка, «Не такий: повість для підлітків» С.Гридіна, «Печериці в законі: детектив» В.Люліч, «Роман із присмаком печериці: повість» Ю.Бондючної та С.Синюка.

Кращі дитячі твори:

«Казки дідуся Романа: збірка казок» Р.Демчука, «Країна казкомрій: для юних шанувальників казкових історій» Р.Демчука, «Федько у віртуальному місті» С.Гридіна.

Кращі мемуари та книги документалістики:

«Пересопницьке Євангеліє: повернення на рубікон» Є.Цимбалюка, «Берестецька битва 1651 року мовою документів: за матеріалами наукової спадщини І.К.Свєшнікова» В.Виткалова та Т.Пономарьової, «Книга пам’яті і слави Волині. Рівненська область: [в 16 т.]» О.Денищука, «Життя прожити – не поле перейти: спогади» В.Волощука, «У нетрях сталінського ГУЛАГу: спогади» В.Пастушка, «Моя дерев’яна валізка: спомини» Е.Гуцуляка, «Боротьба УПА проти німецьких окупантів: хронологія подій: [у 2 т.]» О.Денищука, «Михайло Яцковський у документах, віршах і листах» Б.Боровця, «Криваві жорна війни: трудова повинність на Рівненщині у 1941-1944 роках: спогади, документи, факти» (редактор-укладач С.Ситай), «За московським часом» А.Жив’юка.

Кращі прозові книги:

«Крадені весла: повість, оповідання» І.Сидорчика, «Тінь павука» В.Мазаного, «Баламути: гумор» В.Тарасюка, «Мелодія старої скрипки: повість» Г.Гаврилович, «Вінок терновий: повість» М.Оттова, «Лицар і смерть: дума про гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного» П.Кралюка, «Художник та його друг: роман» С.Гольдіна, «Картаті штани з Америки: автобіографічна оповідь» Г.Сербіна, «Шляхами янголів: роман» А.Войнарович, «Денники матері: автобіографічна оповідь» І.Барабаш.

Кращі поетичні збірки:

«Пташка з райського саду: поезії» Л.Пшеничної, «Осяяння: поезії» Н.Миколайчук, «Мелодія життя: поезії» В.Дідик, «Миколай: нові вірші, поема-фреска» М.Берези, «Краплі сивої печалі» Р.Варжеля, «Хліб і сіль землі: поезії» С.Скрухи, «Тобі емоції справжні: поезії» В.Самчук, «Трофеї чи жертви?: гумор і сатира» Ю.Берези, «Хай береже Вас Бог: поезії» А.Волошиної, «Невивчена гладінь: поезії» Ю.Бондючної.

Кращі довідкові видання:

антологія «Літературна Рівненщина» (упорядник Л.Рибенко), «Літературно-краєзнавча енциклопедія Рівненщини» І.Пащука, «Пересопницьке Євангеліє: покажчик документних джерел: до 450-річчя створення Пересопницького Євангелія» (укладачі Н.Кожан, Л.Малишева), «Меморіальні дошки у Рівному: історико-краєзнавчий довідник» І.Пащука, «Вулицями Костополя: до 225-ліття заснування міста» (упорядник А.Карп’юк), «Рівненщина запрошує = Welcome to Rivne region» (Рівненська обласна державна адміністрація)», «Хто є хто на Рівненщині 2006: політики, парламентарі, службовці, судді, підприємці, науковці, письменники, митці, журналісти, освітяни, медики, спортсмени» (упорядник Г.Атаманчук), «Довідник соціально орієнтованих організацій та установ Рівненщини» (упорядник Р.Краплич), «Знайомі незнайомці: походження назв поселень України» А.Коваль, «Рівненщина працьовита» В.Мазаного.

Кращі літературні дебюти:

«З вишневого садка: поезії» О.Осовської, «Притчі» Є.Шилана, «Абетка почуттів: поезія» О.Берестяного, «Ми: вірші» М.Оплачка, «Міліція карми: збірка поезій» М.Жаржайла, «Розмалюю фарбами буденність сірих стін…: поезії» В.Селезень, «Ранок на підвіконні: поезії» В.Величко, «Травневі каштани: поезії» Н.Янчук, «Вітер з осені: вірші» С.Остапчука, «Я відпускаю свого птаха в небо: поезії» О.Мацюк.

Номінації «Краще поліграфічне видання» та «Краще оформлення книги» залишаються на розгляд журі конкурсу. Анкетування також показало, що майже у всіх номінаціях великою кількістю голосів респонденти відзначають книги-переможці попередніх років, а це свідчить про зростання престижу конкурсу «Краща книга Рівненщини».

За повідомленням сайту Рівненської обласної державної адміністрації – для Радивилів.info.

Тарас Грушівський

кореспондент

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.