Серйозний аргумент у передвиборчих перегонах

За останніх дві доби число хворих на Радивилівщині збільшилося на 22 людей. А тих, хто хворіють, побільшало в два з лишком рази! На цьому фоні нехтування заходами карантинної безпеки виглядає не просто як безпечність, а як безглуздя.

За станом на вечір 8 серпня на Рівненщині зареєстровано 54 нових випадки захворювання на COVID-19. Це й мешканці Радивилівщини (за старими уявленнями – Радивилівського району): 11 (с.Дубини – 1, с.Бугаївка – 2, с.Срібне – 1, с.Лев’ятин – 1, м.Радивилів – 6).

Таким чином, у Рівненській області нині зафіксовано від початку пандемії 6840 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

На Рівненщині мали місце 103 летальних випадки, спричинених COVID-19, у т.ч. в Радивилові – 2.

Головна відповідальність за погіршення ситуації ­– на нас самих. Це варто взяти до уваги, якщо буде повернуто більш жорсткі умови карантину, з закриттям нещодавно відкритих транспортних маршрутів, закладів торгівлі, базарів тощо. Ми всі буваємо в магазинах і бачимо: подекуди продавці не вдягають масок, а тримають їх на підборідді для годиться, не звертають увагу, що за покупками приходять люди без масок, не витримується вмотивована дистанція між людьми. Дехто на зауваження ще огризається: мовляв, не розповідайте казочки про коронавірус. І таких ще й підтримують. Начебто в світі захопили владу нетямущі неуки і не дають жити нашим доморощеним «всезнайкам».

Ми виглядаємо дуже й дуже незрілою нацією, яка не здатна запровадити простих повсякденних речей, аби убезпечити себе і близьких від трагедії. І в цих випадках і центральна, і місцева радивилівська влада, влада ОТГ мусила б взяти на себе ініціативу та проявити принциповість і непоступливість. Варто проводити рейди по публічних місцях, транспорту. Штрафувати нігілістів на 17 тис. навряд чи вийде (а от організації і власників закладів можна). Затятих громадян можна попросити пройти до поліції для співбесіди.

І всі такі акції відображати в соцмережах на радивилівських сторінках РДА, ОТГ, відділення поліції. Що не кажіть, а громадська думка завжди мала певне значення. Звичайно, жорсткі заходи не належать до популярних. Але ж карантинні вимоги мають бути однакові для всіх,  і коли влада не спроможна забезпечити їх дотримання, це зовсім не сприяє її авторитетові.

Напередодні виборів до місцевих органів влади, які намічені на 25 жовтня, прості за виконанням, але загальнообов’язкові для всіх вимоги можуть стати стимулом і для діючих місцевих керівників/депутатів рад, і для центральної влади (“слуг”). Зупинити зростання кривої захворюваності і смертності від коронавірусу – серйозний аргумент у передвиборчих перегонах.

вибори, перегони, спорт

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.