Шевченківська естафета – на Радивилівщині

Відбулася передача Шевченківської естафети «Дорогами поета на Рівненщині»  з міста Корець – місту Радивилів. Уже 27 років передається вона на Рівненщині в ті райони, де восени 1846 року побував Тарас Шевченко, виконуючи завдання Київської археографічної комісії щодо замальовування архітектурних пам’ятників Волині і Почаївської лаври, збирання народних переказів, легенд, пісень, історичних відомостей про визначні могили й урочища, складання описів монументальних пам’яток і давніх споруд тощо.

Про передачу естафети (25 березня, 17 раз за її історію) за допомогою фотознімків розповіла на своїй сторінці у Фейсбуці член Національної спілки письменників України Анна Лимич. Від Радивилівського району в Корці побували голова районної ради Володимир Кондик, керівник секретаріату райдержадміністрації Людмила Орищина і начальник відділу культури і туризму РДА Тетяна Шуст. В урочистій церемонії взяли участь письменники Анна Лимич, Ірина Баковецька, Євген Цимбалюк, Микола Тимчак, Микола Пшеничний, Микола Береза, Олександр Євтушок та інші.

Володимир Кондик подарував кореччанам на згадку книги «Радивилів у перегуках віків» Володимира Ящука і «Святі місця землі моєї» Надії Мельник.

Перебування естафети в районі пов’язується з активізацією пропаганди творчості Тараса Шевченка як поета, прозаїка, художника, його напрацювань як фольклориста і етнографа.estafeta-1estafeta-2 estafeta-3 estafeta-4 estafeta-9 estafeta-9a

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.