Шевченківська естафета передається чверть віку

Шевченківську естафету «Дорогами поета на Рівненщині» торік передали Острозькому району. Акція проходить щорічно, естафету передають від району до району (Радивилівський, Дубенський, Здолбунівський, Острозький, Гощанський, Корецький).

 Стартувала вона 25 років тому, в 1989 році у селі Пустоіванному Радивилівського району (біля Шевченківської криниці) з ініціативи обласної організації Національної спілки письменників України і її тодішнього голови Євгена Шморгуна. Тоді називалася «В сім’ї вольній, новій”. Вибір місця зумовлювався переказами, що Тарас побував у цьому селі, повертаючись після перебування в Почаєві та прямуючи до місця Берестецької битви 1651 року, якій присвятив вірш «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле?..» Мета заходу визначалася як популяризація творчості Тараса Шевченка. У районі, який переймає естафету, впродовж року відбуваються літературно-мистецькі заходи за участю учнів, студентів, громадських діячів, письменників, посадовців тощо.  У нашому районі естафета в черговий раз побувала в 2010 році, а в 2011-му була передана в Дубенський район.
До радивилівців у рамках цієї акції приїздили письменники Лідія Рибенко, Євген Шморгун, Степан Бабій, Ростислав Солоневський, Микола Тимчак, Любов і Микола Пшеничні, Василь Басараба, Микола і Юрій Берези, Михайло Степанюк, Василь Басараба, Юлія Бондючна та інші.
 Перша серія репортажних знімків – про відкриття Шевченківських днів на Рівненщині в селі Пустоіванному в 2005 році. Серед гостей бачимо письменників Степана Бабія, Миколу Тимчака, Миколу Пшеничного, артиста, режисера і поета Олексія Заворотнього та інших. Їх приймали керівні працівники району Анатолій Тимошейко, Олександр Пастух, Галина Дмитрук.
 Друга серія фотознімків – про вшанування пам’яті Тараса Шевченка в Радивилові в 2011 році – тоді ж відбулася передача Шевченківської естафети “Дорогами поета на Рівненщині» з Радивилівського району в Дубенський. Серед гостей свята були письменники Лідія Рибенко, Євген Цимбалюк, Микола Тимчак, Микола Пшеничний, Василь Басараба, Юлія Бондючна, Микола і Юрій Берези, артист Олексій Заворотній…
 Цю публікацію знімків з архіву приурочуємо до 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка. До речі, цьогоріч у Пустоіванному планують відкрити меморіальну дошку, присвячену Кобзареві.

 

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

2 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.