Шевченківська естафета, започаткована в селі Пустоіванне
Шевченківську естафету «Дорогами поета на Рівненщині» в ці дні передали в Гощу.
Акція проходить щорічно, раніше естафету передавали від району до району (Радивилівський, Дубенський, Здолбунівський, Острозький, Гощанський, Корецький), тепер, у зв’язку з адміністративно-територіальною реформою, її передають у міста і селища Рівненщини, де 175 років тому, восени 1846-го, бував Тарас Григорович Шевченко.
Стартувала традиція в 1989 році у селі Пустоіванному тоді Червоноармійського (Радивилівського) району, біля Шевченківської криниці, з ініціативи обласної організації Національної спілки письменників України і її тодішнього голови Євгена Шморгуна. Спочатку естафета носила назву «В сім’ї вольній, новій”. Вибір місця зумовлювався переказами, що Тарас побував у цьому селі, повертаючись після перебування в Почаєві та прямуючи до місця Берестецької битви 1651 року, якій присвятив вірш «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле?..» Мета заходу визначалася як популяризація творчості Тараса Шевченка. У районі, який переймав естафету, впродовж року відбувалися літературно-мистецькі заходи за участю учнів, студентів, громадських діячів, письменників, посадовців тощо.
У нашому районі естафета в черговий раз побувала в 2010 році, а в 2011-му була передана в Дубенський район. У 2016 році естафету з Корця передавали в Радивилів. Туди на церемонію передачі їздили представники Радивилівщини: Володимир Кондик, Людмила Орищина і Тетяна Шуст. А в березні 2017 року естафету з Радивилівщини передавали на Дубенщину. Цей захід проходив у селі Пустоіванному біля пам’ятного знака поряд із Шевченківською криницею. У сільському будинку культури відбулася презентація художнього короткометражного фільму режисера-постановника, вихідця з Радивилова Арсенія Бортника «Як Шевченко шукав роботи». На святі побували голова обласної організації НСПУ Ірина Баковецька, рівненські поети і прозаїки Галина Гнатюк, Микола Тимчак, Євген Цимбалюк, Микола Пшеничний, Любов Пшенична, Микола Береза, Наталія Кириченко, Тетяна Собецька, Михайло Степанюк, Юрій Матвійчук.
Раніше до радивилівців у рамках Шевченківських акцій приїздили рівненські письменники Євген Шморгун, Лідія Рибенко, Степан Бабій, Ростислав Солоневський, Олексій Заворотній, Василь Басараба, Юлія Бондючна та інші.