Шевченківська естафета, започаткована в селі Пустоіванне

Шевченківську естафету «Дорогами поета на Рівненщині» в ці дні передали в Гощу.

Акція проходить щорічно, раніше естафету передавали від району до району (Радивилівський, Дубенський, Здолбунівський, Острозький, Гощанський, Корецький), тепер, у зв’язку з адміністративно-територіальною реформою, її передають у міста і селища Рівненщини, де 175 років тому, восени 1846-го, бував Тарас Григорович Шевченко.

Стартувала традиція в 1989 році у селі Пустоіванному тоді Червоноармійського (Радивилівського) району, біля Шевченківської криниці, з ініціативи обласної організації Національної спілки письменників України і її тодішнього голови Євгена Шморгуна. Спочатку естафета носила назву «В сім’ї вольній, новій”. Вибір місця зумовлювався переказами, що Тарас побував у цьому селі, повертаючись після перебування в Почаєві та прямуючи до місця Берестецької битви 1651 року, якій присвятив вірш «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле?..» Мета заходу визначалася як популяризація творчості Тараса Шевченка. У районі, який переймав естафету, впродовж року відбувалися літературно-мистецькі заходи за участю учнів, студентів, громадських діячів, письменників, посадовців тощо.

У нашому районі естафета в черговий раз побувала в 2010 році, а в 2011-му була передана в Дубенський район. У 2016 році естафету з Корця передавали в Радивилів. Туди на церемонію передачі їздили представники Радивилівщини: Володимир Кондик, Людмила Орищина і Тетяна Шуст. А в березні 2017 року естафету з Радивилівщини передавали на Дубенщину. Цей захід проходив у селі Пустоіванному біля пам’ятного знака поряд із Шевченківською криницею. У сільському будинку культури відбулася презентація художнього короткометражного фільму режисера-постановника, вихідця з Радивилова Арсенія Бортника «Як Шевченко шукав роботи». На святі побували голова обласної організації НСПУ Ірина Баковецька, рівненські поети і прозаїки Галина Гнатюк, Микола Тимчак, Євген Цимбалюк, Микола Пшеничний, Любов Пшенична, Микола Береза, Наталія Кириченко, Тетяна Собецька, Михайло Степанюк, Юрій Матвійчук.

Раніше до радивилівців у рамках Шевченківських акцій приїздили рівненські письменники Євген Шморгун, Лідія Рибенко, Степан Бабій, Ростислав Солоневський, Олексій Заворотній, Василь Басараба, Юлія Бондючна та інші.

Тарас Шевченко, Берестечко

 

Редактор

головний редактор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.