Ще один православний храм у Радивилові – Свято-Введенський. Яким він був і яким буде. Унікальні розписки
Кілька років привертав увагу гостей Радивилова великий, прикрашений квітами хрест поблизу перехрестя вулиць Почаївської і Вокзальної. Але місцеві жителі мікрорайону Цибухів добре знали: тут буде споруджено церкву, яку освятять на честь Введення у храм Пресвятої Богородиці, – це свято відзначається 21 листопада за юліанським календарем, або 4 грудня — за григоріанським, яким ми користуємося в побуті.
І ось у ці дні ведеться будівництво – з тим, щоб до 4 грудня здійснити освячення храму Української православної церкви. Це свято вибране неспроста, адже від початку ХХ століття в привокзальному мікрорайоні існувала Свято-Введенська церква. При ній були поховані високі прикордонні і митні чиновники, а також військові, які загинули під час боїв Першої світової війни в районі Радивилова (тоді Радзивилова).
На жаль, церква сильно постраждала в 1944 році, коли поблизу нашого міста майже 4 місяці стояв фронт і велися артилерійські обстріли та бомбардування привокзальної території. Відбудовувати культову будівлю не стали. Лише в 90-роки на місці храму спорудили Введенську каплицю (провулок Ю.Гагаріна), до якої організовувалися хресні ходи від церкви Олександра Невського і де проводили богослужіння священики УПЦ.
Коли виникла ідея відродити Свято-Введенську церкву, виявилося, що колишнє її місцезнаходження вже щільно оббудоване з усіх сторін, а при храмі ж повинна бути певна територія. Отож міська рада надала дозвіл на будівництво в іншому місці, більш зручному.
Майбутні парафіяни активно включили в збір пожертвувань, організацію виготовлення необхідної документації, беруть участь у будівельних роботах. Досі ці віруючі відвідували богослужіння в церкві Олександра Невського, а вона розташована від мікрорайону Цибухів за 1,5 – 2 км. До того ж у великі свята не могла вмістити всіх прихожан, а погода для стояння на вулиці випадала не завжди сприятлива. Нову церкву зможуть відвідувати й жителі села Лев’ятина – парафіяни УПЦ.
Тепер у Радивилові буде 5 православних церков: Олександро-Невська, Амфілохія Почаївського, Свято-Введенська (УПЦ), Різдва Богородиці і Свято-Вознесенська (УПЦ КП).
Такий вигляд мала колись Свято-Введенська церква в Радивилові.
Введенська каплиця на місці церкви.
Будується нова Свято-Введенська церква в Радивилові.
Розписки про передачу майна Свято-Введенської церкви м.Радивилова.
Ілюстративний матеріал підготував Володимир Ящук.
1 Response
[…] муроване приміщення церкви. Цей храм продовжить історію Свято-Введенської церкви, яка існувала на Цибухові від початку ХХ століття до […]