Ще раз про пам’ять і безпам’ятство

У Радивилові в День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні – 22 червня відбулося покладання вінків до братських могил на меморіалі Слави. Тут поховані полеглі учасники визволення Радивилова (Червоноармійська) і району від гітлерівських загарбників та деякі жертви війни, а також на меморіальних таблицях увічнені прізвища радивилівців, які загинули на фронтах Другої світової війни.

У покладанні вінків взяли участь голова Радивилівської районної ради Олександр Пастух, голова райдержадміністрації Олег Ващук, міський голова Радивилова Микола Карапетян, голови районної і міської ветеранських організацій Василь Бондар і Дмитро Воронко, представники громадськості.

На мітингу говорилося про необхідність берегти пам’ять про тих, хто загинули, захищаючи свою землю від ворога як у роки світової війни, так і в наш час на сході України. Багатолюдні маніфестації радивилівців 9 Травня, доглянутість пам’ятників і пам’ятних місць засвідчують, що ми не забуваємо трагічних уроків історії і тієї величезної ціни, яку було заплачено за Перемогу над нацизмом.

Разом з тим наводилися і факти зневаги до священних могил. Адже сквер біля меморіалу Слави вечорами перетворюється на місце п’яних гульбищ, розпусних розваг. І хоч міліція реагує на ці антигромадські прояви, однак вони час від часу повторюються. Нішу колишнього «вічного вогню» на пагорбі використовують як попільницю. Деякі батьки дозволяють дітям перетворювати широкі парапети біля сходів на гірки для катання. У минулому траплялися випадки руйнування і викрадення елементів меморіалу.

Все це свідчить про те, що проблеми виховання ніколи не можна відсувати з числа першорядних.біля меморіалу, РадивилівРадивилів, меморіал Радивилів, меморіал Радивилів, меморіалФото Володимира Ящука.

Володимир Ящук

член Національної спілки журналістів України

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.