Щоб охайним і затишним було містечко Радивилів

Радивилів, вулиця Модеста ЛевицькогоРеалії нашого часу: електроенергія здорожчає з березня на 40 відсотків, тарифи на газ з квітня підвищать на 280%, на тепло – на 66%. Щоправда, за здорожчання комуналки малозабезпеченим громадянам уряд, як завжди, обіцяє субсидії. А як з тарифами, наприклад, у Радивилові? Відповідь на це та інші питання – в інтерв’ю директора радивилівського КП «Комунальник» Андрія Ковальова.

– Щодо тарифів. Минулого місяця, в січні, абоненти підприємства отримали квитанції з новими цінами на послуги з водопостачання, водовідведення, вивезення та захоронення твердих побутових відходів. «Квартирна плата» поки що залишається без змін, хоча і не відповідає витратам за цей вид послуги.

Візьмемо, наприклад, ситуацію з твердими побутовими відходами. Основними чинниками підняття вартості послуг є паливо-мастильні матеріали, вартість яких виросла вдвічі, а тариф піднято лише в 1,2 раза. Так, на 1 мешканця в багатоповерховому будинку нараховувалось 5,61 грн., а після підняття тарифів 6,75 грн. Власні будинки платили 6,06 грн. а після підняття тарифів 7,26 грн. Водопостачання та водовідведення – також ріст не значний, порівняно з ростом цін на тарифоутворюючі чиники.Так, вартість послуг з водопостачання виросла в 1,2 рази – з 5 грн. за 1 м.куб. в 2011 році до 5,82 грн. за 1 м. куб. в 2014 році, вартість водовідведення зросла в 1,5 рази – з 8,20 грн. за 1 м.куб. до 12,21 грн. за 1 м. куб.. Підкріпити це хочу фактами. Наприклад, паливо-мастильні матеріали у 2011 році вартували 8,70 грн., у 2014 – 16.20. А тепер – ще значно дорожче. У зв’язку із ростом вартості енергоносіїв, метеріалів та обладнання, зарплати зросли і відрахування по податкових зобов’язаннях та фондах.

Як видно із цінового прикладу пального, ріст тарифів навіть є нижчим від росту матеріальних і інших витрат підприємства для забезпечення стабільного функціонування підприємства. До речі, детальніше про формування тарифів можна дізнатися з інформаційного стенду на підприємстві, де наведено постатейно перелік витрат, у працівників підприємства і особисто в мене.

Для повнішого уявлення хочу навести інформацію про тарифи в інших містах області. Корець: водопостачання за 1 м.куб. – 7,58, водовідведення – 14,00, тверді побутові відходи – 56,35; Млинів, відповідно, 4,73, 16,27, 67,83; Рівне – 6,22, 6.35, 42,89. Звісно, слід зауважити, що витрати на видобування води та прийняття стоків не можуть бути навіть приблизно однаковими в містах з різною кількістю абонентів та населення. Крім цього, в багатьох населених пунктах тарифи на стадії розгляду, звичайно, в сторону збільшення.

– Що не день – то нові виклики. В тому числі і для трудових колективів. Проте життя продовжується. Що робиться, щоб завтра було оптимістичнішим?

– У спільних планах міської ради та підприємства на 2015 рік – заміна парку автомобілів на сміттєвози із заднім завантаженням, що дасть змогу скоротити витрати на ремонт та доставку сміття на полігон твердих побутових відходів. Та й не треба скидати з рахунку те, шо власне минулий рік приніс чимало позитивних вирішень тих завдань, які планувались у програмах міської ради та підприємства. Так, у 2014 році, незважаючи на фінансові проблеми як в державі, так і на підприємстві, виконано близько 90% всіх намічених планів «Програми забезпечення міста Радивилова доброякісною водою та якісним водовідведенням».

Мета та основне завдання цієї програми – покращення забезпечення жителів міста питною водою нормативної якості в межах нормативів питного водопостачання, розвиток систем водопровідно-каналізаційного господарства, поліпшення на цій основі стану здоров’я населення та раціональне використання і відновлення джерел питного водопостачання.
Крім того, серед основної мети програми є ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ на території міста та надання жителям додаткових послуг з вивезення відходів.

Також у рамках виконання цієї програми постійно проводиться поновлення основних засобів, а саме придбання фекальних насосів – 2 шт., глибинних насосів – 4 шт. Певна робота виконана і щодо реконструкції (заміни) аварійних ділянок міського водогону та каналізаційні мережі, замінено 40 м. п. водопровідної мережі д.100 мм по вул. Садовій, д. 50 мм протяжністю 75 м. п. по вул. Панаса Мирного, 19 п. м. по вулиці І.Мазепи. Збудовано каналізаційну насосну станцію та 800 м.п. напірного колектору по вулиці Гвардійській, 5.

За обігові кошти підприємством відремонтовано та замінено перекриття 24 колодязів водогону та каналізаційного колектора.

А ще у 2014 році встановлено частотний регулятор струму та пристрій для плавного пуску двигуна на свердловинах №1 та №2. Спеціалізованою організацією «Екосервіс» проведено очистку каналізаційного колектора протяжністю 1200 м від твердих відкладень у центральній частині міста.

У зв’язку із незадовільною роботою очисних споруд укладено договір на розроблення проектно-кошторисної документації на ремонт очисних споруд міста. Для цього передбачено 57 тис. грн. коштів міського природоохоронного фонду та 180 тис. грн. обласного природоохоронного фонду, з якого також було виділено кошти на будівництво напірного каналізаційного колектору із ЗОСШ №2 протяжністю 150 м.п.

– А що можете сказати про житловий фонд міста? В якому він стані?

– Значний об’єм робіт виконано і в житловому фонді міста. В першу чергу завдяки співпраці підприємства та власне його абонентів. Переважно більшість робіт виконувалося методом співфінансування і адресного використання коштів. Пріоритетними напрямками в поточному ремонті житлового фонду була заміна вхідних дверей в під’їздах будинків.

Станом на 1 січня ц.р. житловий фонд КП «Комунальник» Радивилівської міської ради становить 35 багатоповерхівок, якщо взяти в розрізі поквартирно – то це становить 436 квартир, в яких проживає 1155 людей.

За період 2013-2014 р.р. працівниками, що обслуговують житловий фонд, проведено заміну вхідних дверей в під’їздах будинків О.Невського, 18 – двоє дверей; вул. Сковороди, 8 – двоє дверей; О.Невського, 28 – двоє дверей; О.Невського, 98 – двоє дверей та інші. Всього протягом останнього часу замінено на металеві двері в 19 під’їздах житлового фонду КП «Комунальник». Встановлено нові козирки над вхідними дверима на вул. Гвардійській, 4; О.Невського, 18; проведено ремонт сходів перед будинками О.Невського, 98; Гвардійська, 7 та інші. Постійно ремонтуються піддашки над підвальними вікнами та вхідними дверима в підвали, горищні вікна відремонтовані на вул. Гвардійській, 5; О.Невського, 18; О.Невського, 100; Маркелова, 137 та інші.

Щорічно пічником і майстром КП «Комунальник» проводиться перевірка димових і вентиляційних каналів на обмерзання, перевіряється тяга в димовентканалах та дотримання громадянами техніки безпеки при користуванні газовими приладами. Також працівниками підприємства щорічно проводиться ремонт оголовків димоходів, які нищаться від перепаду температури. Відремонтовано оголовки димоходів на вул. О.Невського, 19 – чотири штуки, три з них обкладено пінопластом, по вул. О.Невського, 20 також відремонтовано і обкладено пінопластом один димохід, на вул. Ватутіна, 3 відремонтовано і обкладено пінопластом три димоходи. Всього відремонтовано понад 20 оголовків димоходів.

При виявленні дефектів у димовентканалах проводиться прочистка і ремонт каналів з подальшою перевіркою тяги в каналах.

Постійно ремонтуються покрівлі із заміною шиферу та встановленням «коньків», де необхідно.
Замінено каналізаційні стояки по вул. О.Невського, 10 – три; по вул. О.Невського, 18 – один; вул. Сковороди, 6 – один та в інших будинках, паралельно міняються водопідводні труби на пластикові.

У багатьох будинках дерев’яні конструкції на покрівлях потребують заміни, електрощитові та автомати на ввід електроструму в квартири достатньо зношені і потребують ремонту, а то й заміни, що частково й робиться.

Проведено ремонти в під’їздах по вул. О.Невського, 10; О.Невського, 15; О.Невського, 28, засклено понад 20 шибок на сходових площадках, також зварено пройоми на поручнях по вул. О.Невського, 22, О.Невського, 10. Пофарбовано дитячу площадку по вулиці О.Невського, 10, завезено пісок в пісочниці, постійно підфарбовуються газові труби, проводяться інші роботи з обслуговування житлового фонду. Взяті нами темпи робіт у 2015 році зменшуватися не будуть.

Позитивна динаміка спостерігається і в виконанні програми «поводження з відходами». Станом на 1 січня вивезенням твердих побутових відходів охоплено на сто відсотків підприємства міста та будинки багатоповерхової забудови. Як завжди, гірший стан справ з видалення та захоронення твердих побутових відходів з приватного сектору забудови. Незважаючи на штрафні санкції, які становлять від 1360 гривень, багато людей відмовляються від укладання договорів на вивезення та утилізацію ТПВ з КП «Комунальник», який визначено надавачем цього виду послуг. А ті абоненти, які уклали угоду, не сплачують в повному обсязі надані послуги. Графік вивезення ТПВ та схема санітарної очистки міста в минулому році жодного разу не порушувалась. Причина неплатежів – невідома. Ціна на послугу, до речі, не вища, а навіть нижча в області серед міст, аналогічних Радивилову. Підняли її лише в 1,2 рази, хоча один з найважливіших чинників ціноутворення – паливо-мастильні матеріали, як я уже казав, зросли чи не вдвічі – з 8,70 грн. до 16,40 грн.

Загалом колектив підприємства, попри проблеми сьогодення, із своїми завданнями справляється, я б сказав, добре. Намагаємося робити усе від нас залежне, аби Радивилів був охайним, затишним, комфортним для його жителів і гостей.

Василь СЕМЕРЕНКО.

  • PS. Минуло не більше тижня з часу інтерв’ю директора КП «Комунальник», матеріал заверстувався на сторінку газети “Прапор перемоги” (Радивилів), коли зателефонував Андрій Ковальов і повідомив: від часу прийняття нових тарифів минуло не більше двох місяців, але підприємство змушене піднімати ціни на вивезення та утилізацію твердих побутових відходів. Один із важливих чинників, який призвів до збитковості цього виду послуг лише за місяць, – зростання вартості паливно-мастильних матеріалів. Станом на 24 лютого в мережах автозаправних станцій вартість пального сягала 26-28 грн. за 1 літр при їх вартості в нещодавно прийнятих тарифах у 16 гривень за 1 літр. Тому, як не прикро, але вартість послуг з вивезення та утилізації твердих побутових відходів, наголосив А.Ковальов, зростатиме у процентному відношенні щодо вартості паливно-мастильних матеріалів.

(Радивилівська районна газета “Прапор перемоги”, 27.02.2015).

Василь Семеренко

редактор районної газети "Прапор перемоги", член Національної спілки журналістів України

You may also like...

1 Response

  1. axab сказав:

    Сміття та поводження з твердими побутовими відходами – проблема багатьох населених пунктів. Вирішити питання можна тільки об’єднавши зусилля декількох громад. Як саме можна успішно реалізувати подібний проект за моделлю DESPRO можна дізнатися на їх сайті тут:
    http://despro.org.ua/detsentral%D1%96zovan%D1%96-poslugi/povodzhennya-z-pobutovimi-v-dkhodami/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.