Шкільні музеї Радивилівщини

1 вересня розпочнеться новий навчальний рік. Учнів чекають цікаві уроки, позаурочні і позашкільні заходи. Важливу роль у житті загальноосвітніх навчальних закладів Радивилівського району відіграють шкільні музеї, які слугують осередками освіти і виховання, сприяють формуванню у молодого покоління національної свідомості, любої до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь.

Згідно з тематико-експозиційним планом, робота музеїв спрямована на розвиток, збагачення й удосконалення матеріальної бази музею, організацію наукової роботи з вивчення освіти рідного краю; розвиток краєзнавства, екскурсійну та пропагандистську роботу.

Для багатьох учнів робота в музеї стає школою творчої праці й самореалізації. Тут і пошук, який розширює кругозір дітей, ознайомлює їх із життям країни, виховує любов до Батьківщини, і гордість за свою школу та її випускників.

Пошуковці щорічно зустрічаються з очевидцями чи людьми, що мають інформацію з теми історії освіти Радивилівського району, проводять зустрічі із очевидцями подій голодомору 1932 -1933 р.р., остарбайтерами, колишніми воїнами-«афганцями», учасниками ліквідації Чорнобильської аварії.

Зібраний у музеях матеріал допомагає вчителям у проведенні уроків історії, викладанні курсу «Історія рідного краю». Члени пошукових загонів продовжують збирати та поповнювати музеї матеріалами про учасників Другої світової війни.

Ми і наші нащадки повинні пам’ятати і знати історію нашої країни, в тому числі і страшні сторінки 2013–2015 років. Усі ми маємо розуміти свою відповідальність перед пам’яттю Небесної сотні та героями АТО за майбутнє України. У закладах освіти району оновлюються експозиції шкільних музеїв. Така експозиція вже створена в музеї Козинського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – колегіум», Ситненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Радивилыв, школа-гымназыяРадивилівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 -гімназія».

Сьогодні в загальноосвітніх школах Радивилівського району проводиться робота щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, зокрема, керівниками шкільних музеїв розробляються та впроваджуються проекти національно-патріотичного виховання учнівської молоді. Так, у Пляшевській ЗОШ І-ІІІ ступенів реалізується шкільний проект «Україна патріотами стоїть», у Башарівській ЗОШ І-ІІІ ступенів – проект «Сильний я, міцна родина – ми всі квітуча Україна!», у Підзамчівській ЗОШ І – ІІІ ступенів – проект «В єдності наша сила».

(За публікацією сайту Радивилівського райвідділу освіти).

 

Адміністратор

системний адміністратор Радивилів.info

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.